Grupa Viaplay notuje ogromne straty. Odeszła prominentna postać

  • Internet
  • Viaplay
Autor: rafs

Grupa Viaplay wprowadziła zmiany w zarządzaniu spółką.

Stanowisko CEO stracił ze skutkiem natychmiastowym Anders Jensen. Zastąpił go Jorgen Madsen Lindemann. Stało się to po ogłoszeniu w komunikacie wyników, które mówią o tym, że w 2023 strata z rynków międzynarodowych ma wynieść 1,4 – 1, 5 miliarda koron szwedzkich. Wcześniejsze prognozy mówiły o kwotach rzędu 1,0 – 1,1 mld. Spółka obniżyła swoje prognozy w związku z przyspieszonym pogorszeniem warunków operacyjnych i dłuższą niż oczekiwano realizacją programu oszczędności kosztów. Liczba subskrybentów na koniec drugiego kwartału 2023 roku ma wynieść 7,7 miliona.

Znam świetnie Viaplay Group i wspieram ścieżkę firmy w ostatnich latach w sposób bliski. Jestem zachwycony niebywałym potencjałem spółki. Jestem skoncentrowany na okazji bycia prowadzącym grupę przez obecne trudne czasy i dostarczenie następnej fazy jej rozwoju – mówi Jorgen Madsen Lindemann, nowy CEO Viaplay Group.

Spadły również akcje spółki na sztokholmskiej giełdzie. W następnych dniach ich koszt może wciąż być na minusie.

Viaplay w Polsce – szczegóły

W Polsce Viaplay jest dostępne od 3 sierpnia 2021 roku. Można w ramach subskrypcji oglądać filmy i seriale, w tym Viaplay Originals. W ramach sportu jest dostęp do pilkarskiej Bundesligi, Premier League, darta od PDC, IndyCar, Formuły 1 i serii towarzyszących, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, czy do walk MMA, w tym KSW.  Od 1 marca 2023 roku Viaplay oferuje w Polsce trzy pakiety. Najdroższy z nich kosztuje 55 złotych miesięcznie. Jednocześnie można zakupić roczny dostęp do platformy z opłatą 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy. Platforma spotykała się z krytyką widzów na jakość dostarczanych przez nią usług. To stało się przedmiotem postępowania UOKiK.