Grzegorz Łaguna został Rzecznikiem Prasowym Kulczyk Foundation

  • Telewizja
Autor: mbog

Grzegorz Łaguna od 1 września jest Rzecznikiem Prasowym Kulczyk Foundation. Wcześniej był związany m.in. z Polsat News.

Grzegorz Łaguna jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną. W przeszłości był związany z „Życiem Warszawy”, TVP Olsztyn, TVN Warszawa i Wirtualną Polską. Przez lata pracował w Superstacji – prowadził m.in. autorski program „Debata Grzegorza Łaguny”. Wraz ze zmianą formuły kanału, dziennikarz odszedł ze stacji i rozpoczął współpracę z Meloradiem.

W listopadzie 2019 roku zadebiutował na antenie Polsat News w roli reportera. Relacjonował na żywo wydarzenia polityczne i społeczne, m.in. podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Współtworzył też „Wydarzenia 12:50”. Wraz z końcem sierpnia zakończył współpracę z Polsat News.

1 września został Rzecznikiem Prasowym Kulczyk Foundation – fundacji założonej w 2013 roku, podejmującej działania, mające na celu walkę z dyskryminacją i nierównością dotykającymi kobiety na całym świecie.

Reprezentowanie Kulczyk Foundation postrzegam jako przedłużenie dziennikarskiej misji. Fundacja ma na swoim koncie projekty realizowane w 65 krajach. Taka skala działania to ogromna odpowiedzialność, ale nie mam wątpliwości, że jestem we właściwym miejscu – mówi Grzegorz Łaguna.

Pracami Kulczyk Foundation kieruje Dominika Kulczyk – przedsiębiorczyni, prowadząca między innymi program „Efekt Domina” w TVN.