„Wydarzenia 24” w zamian za kanał „Superstacja” [WIDEO]

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

1 września br. o godzinie 06:00, kanał „Wydarzenia 24” zastąpił „Superstację”, która po 15 latach zakończyła emisję. W ramówce nowego kanału Grupy Polsat Plus znajdują się wyłącznie serwisy informacyjne, w których prezentowane są wieści z Polski i ze świata. Hasłem stacji jest „Zawsze na bieżąco”.

Nowy kanał powstaje w wyniku współpracy redakcji „Polsat News”, „Wydarzeń” i portalu „Interia”. Serwisy informacyjne są emitowane co pół godziny. W ramach każdego półgodzinnego bloku emitowany jest serwis, pogoda i sport. Pierwsze wydanie serwisu informacyjnego prowadziła Ewa Gajewska, która znana jest z porannego pasma „Nowy Dzień” i  programu „W rytmie dnia” w „Polsat News”. W redakcji nowego kanału informacyjnego znajdują się również: Wioleta Wramba, Bartosz Cebeńko, Ksenia Chlebicka, Agata Wojtkowiak, Łukasz Dubaniewicz.

fot. MTOM
fot. MTOM
fot. MTOM
fot. MTOM

Programy są realizowane przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie, w studiu dotychczas wykorzystywanym przez „Superstację”. Kanał jest dostępny na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych. Stację można także oglądać w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 4), gdzie zastąpiła dotychczas emitowany Polsat News.