Iga Świątek w finale Roland Garros 2024! Transmisja w darmowym TVN

  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Iga Świątek awansowała do finału turnieju wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu. Poniżej najważniejsze informacje na temat transmisji Roland Garros.

Świątek w półfinale pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:2, 6:4. Dla Polki będzie to trzeci z rzędu finał turnieju French Open. Jej rywalką będzie lepsza zawodniczka ze starcia Jasmine Paolini – Mirra Andriejewa.

Gdzie oglądać finał French Open: Iga Świątek – Karolina Muchova?

Finał kobiecego French Open z Igą Świątek rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie 15:00. Transmisję z wydarzenia pokaże Eurosport 1, a także TVN w darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja dostępna jest także w ramach darmowej transmisji w usłudze Player.

Sport w otwartym TVN

Telewizja TVN od 2020 roku pokazuje ponownie w otwartej telewizji sport na żywo. Na przełomie lat 90. i 2000. były to mecze Pucharu UEFA, NBA, a także spotkania ligi polskiej. TVN transmitował także finał Pucharu Polski. Przez wiele lat na antenie obecne były mecze charytatywne drużyny TVN z reprezentacjami artystów, polityków, Telewizji Polskiej czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od 2020 roku TVN pokazuje finały turniejów wielkoszlemowych z udziałem Igi Świątek. Łącznie to będzie piąty finał na otwartej antenie. Ponadto od sezonu 2021/2022 stacja pokazuje zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, a w 2023 roku pokazali także i mistrzostwa świata.