Iga Świątek w finale Roland Garros. Gdzie oglądać na żywo za darmo?

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Iga Świątek awansowała do finału turnieju wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu. Poniżej najważniejsze informacje na temat transmisji Roland Garros.

Świątek w półfinale pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maia 6:2, 7:6 (9:7). Dla Polki to trzeci wielkoszlemowy finał w Paryżu. Ostatnie dwa, w 2020 i 2022 roku kończyły się zwycięstwami w turnieju. Jej rywalką w wielkim finale będzie czeszka Karolina Muchova. Ona w swoim starciu pokonała białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 7:5.

Gdzie oglądać finał French Open: Iga Świątek – Karolina Muchova?

Finał kobiecego French Open między Igą Świątek a Karoliną Muchovą rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca o godzinie 15:00. Transmisję z wydarzenia pokaże Eurosport 1, a także TVN w darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja dostępna jest także w ramach darmowej transmisji w usłudze Player.

Mecz skomentują Marek Furjan i Lech Sidor. Studio w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze poprowadzi Piotr Karpiński, którego gościem będzie m.in. Maciej Synówka. Wydarzenia prosto z kortu im. Philippe’a Chatriera relacjonował będzie Paweł Kuwik. Na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu publikowane będą najbardziej efektowne zagrania i najważniejsze momenty finału.

Iga Świątek to jedna z największych gwiazd polskiego sportu. Od pierwszego zwycięstwa w Roland-Garros dajemy wszystkim kibicom możliwość oglądania najważniejszych meczów z udziałem Polki i mam nadzieję, że w sobotę wspólnie będziemy świadkami kolejnego, wspaniałego triumfu najlepszej tenisistki świata. Z przyjemnością zapraszam wszystkich do oglądania transmisji w TVN, Eurosporcie 1 lub Playerzepowiedział Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery

Sport w otwartym TVN

Telewizja TVN od 2020 roku pokazuje ponownie w otwartej telewizji sport na żywo. Na przełomie lat 90. i 2000. były to mecze Pucharu UEFA, NBA, a także spotkania ligi polskiej. TVN transmitował także finał Pucharu Polski. Przez wiele lat na antenie obecne były mecze charytatywne drużyny TVN z reprezentacjami artystów, polityków, Telewizji Polskiej czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od 2020 roku TVN pokazuje finały turniejów wielkoszlemowych z udziałem Igi Świątek. Łącznie to będzie czwarty finał na otwartej antenie. Ponadto, od sezonu 2021/2022 stacja pokazuje zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, a w 2023 roku pokazali także i mistrzostwa świata.