Iga Świątek w finale Rolanda Garrosa. Transmisja w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Tak jak miało to miejsce 1,5 roku temu, telewizja TVN pokaże w sobotę, 4 czerwca wielki finał turnieju kobiet rozgrywanego w ramach French Open (Roland Garros) z udziałem Igi Świątek.

Iga Świątek w czwartek, 2 czerwca wygrała swój 34. mecz z rzędu, triumfując w półfinale nad rosjanką Darią Kasatkiną 6:2, 6:1. Liderka światowego rankingu tym samym awansowała do drugiego wielkoszlemowego finału w karierze, drugiego w Paryżu. Polka zagra w nim ze zwyciężczynią półfinału pomiędzy Martiną Trevisan a Cori Gauff.  Zawalczy w nim o 35. zwycięstwo z rzędu i drugi wielkoszlemowy triumf w paryskim turnieju.

Finał Roland Garros – kiedy transmisja?

Transmisja z finału rozpocznie się studiem w sobotę, 4 czerwca o godzinie 14:40 w TVN i Eurosporcie 1 (tam studio rozpocznie się o godzinie 14:00). Mecz rozpocznie się po godzinie 15:00.  Transmisja będzie także dostępna za darmo w Playerze. W studiu prowadzonym przez Jakuba Ostrowskiego widzowie poznają opinie i analizy ekspertów Eurosportu. Zobaczą również relacje Pawła Kuwika z Paryża.

Iga Świątek na naszych oczach pisze historię polskiego sportu i chcemy, aby każdy mógł jej kibicować w najważniejszym meczu sezonu. Podjęliśmy decyzję, że sobotni finał pokażemy równolegle na antenie TVN oraz w Eurosporcie 1, a także bezpłatnie w Playerze oraz – bez reklam – w Eurosporcie Extra w Playerze. Wierzę, że wsparcie milionów kibiców będzie dodatkowym atutem najlepszej polskiej tenisistki i wspólnie przeżyjemy kolejne wspaniałe, sportowe emocje powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN.

Telewizja TVN pokazywała półfinał i finał imprezy z udziałem Polki w październiku 2020 roku. W finale Iga Świątek pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. Sięgnęła tym samym po pierwszy indywidualny tytuł wielkoszlemowy w historii polskiego tenisa.