Iga Świątek

Iga Świątek w półfinale Roland Garros. Transmisja w Eurosport 1 i TVN

mbog

W czwartek 8 października polska tenisistka Iga Świątek powalczy o finał wielkoszlemowego French Open. Transmisja spotkania w Eurosport 1, a także w TVN i Playerze.

Iga Świątek we wtorek wygrała w ćwierćfinale z Włoszką Martiną Trevisan. Aby awansować do finału, polska tenisistka będzie musiała pokonać Argentynkę Nadię Podoroską. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. W drugim półfinale Sofia Kenin zmierzy się z Petrą Kvitovą. To spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:30.

Turniej, który odbywa się na kortach Rolanda Garrosa, Eurosport pokazuje od 27 września. Mecz Igi Świątek, podobnie jak poprzednie, będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 i w Eurosport Player. Ponadto półfinałowe spotkanie zostanie udostępnione widzom w całej Polsce, pokaże je telewizja TVN. Transmisja również odbędzie się na platformie streamingowej Player.pl.

Sport w telewizji to wspólne przeżywanie pięknych chwil i wielkich emocji. Występ naszej reprezentantki w półfinale turnieju Roland-Garros jest wyjątkowym, historycznym wydarzeniem, a dzięki ogólnopolskiej transmisji każdy z nas będzie mógł podziwiać grę tej fenomenalnej zawodniczki. Wszyscy trzymamy kciuki za awans Igi do wielkiego finału Roland-Garros – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN S.A.

Rekordowa oglądalność ćwierćfinałowego meczu

Jak poinformował Eurosport, wtorkowe spotkanie Igi Świątek z Martiną Trevisan w ćwierćfinale Roland Garros osiągnęło najwyższą oglądalność w historii polskich transmisji z paryskiego turnieju. Mecz oglądało na żywo blisko 600 tysięcy widzów w ogólnej grupie wiekowej.