„It’s my life! To moje życie” od września w TTV

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Jesienią na antenie TTV pojawi się reality „It’s my life! To moje życie”, w którym piątka nieznajomych decyduje się razem zamieszkać w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie. Łączy ich jedno – chcą zacząć żyć na własny rachunek – bez kontroli, rad i instrukcji.

Uczestnikami programu są młodzi ludzie, którzy szukają z zmiany w życiu. Jedni chcą wyprowadzić się od rodziców i zacząć samodzielne życie, inni dostać ciekawą pracę i zarabiać własne pieniądze. Teraz zamieszkają razem w Krakowie – mieście studentów, knajp, imprez, letniego kina, ale też wielu możliwości.

Uczestnicy nie znają się i nigdy wcześniej się nie widzieli. Będą musieli dzielić ze sobą nie tylko pokoje, kuchnię i łazienkę, ale też rachunki. Na start mają do zapłacenia czynsz i kaucję za wynajem, potem dojdą inne, codzienne wydatki. Czy podzielą się nimi, zależy tylko od nich. Każdy uczestnik dostanie na start jednorazowe wsparcie finansowe (kwotę odpowiadającą pensji minimalnej).

Młodzi ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie – przeprowadzić się do innego miasta, czy zmienić pracę – oprócz odwagi potrzebują odpowiedniego zaplecza finansowego. Nie wszyscy są jednak w tak komfortowej sytuacji, by od razu wynająć samemu mieszkanie i mieć na swoje potrzeby. W tym programie uważnie śledzić będziemy losy piątki bohaterów i ich determinację, aby samodzielnie poradzić sobie w dużym mieście. Dodatkowo, oprócz ich starań o przebicie się na rynku pracy, chcemy pokazać ich życie „po godzinach”, jak się odnajdą obcym mieście. Dla każdego z nich samodzielność, dojrzałość w tych niepewnych czasach oznacza co innego, inne decyzje, inne wybory – komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.

Kamery programu „It’s my life! To moje życie” będą towarzyszyć bohaterom na każdym kroku. Mogą ich odwiedzać znajomi i rodzina, do dyspozycji mają również nieograniczony dostęp do swoich telefonów i internetu. Po miesiącu będą musieli jednak zdecydować, czy zostają na kolejny – czy stać ich na wynajęcie mieszkania oraz czy nadal chcą mieszkać razem.

Premiera serii na antenie stacji już 1 września. W każdy wtorek o godzinie 22:00 stacja wyemituje dwa odcinki reality. Program będzie można również oglądać w serwisie Player.pl. Za produkcję odpowiada firma Django Media.