ITV zamyka kanał dla dzieci CITV

  • Bez kategorii
Autor: rafs

Brytyjska telewizja ITV zamknie kanał CITV. Stacja prezentuje programy dla dzieci.

W piątek, 10 marca ITV ogłosiła, że w internetowej usłudze ITVX zostanie uruchomiona specjalna sekcja ITVX Kids dla dzieci w wieku szkolnym od 6 do 12 lat.  Dostęp do usługi będzie darmowy, z reklamami. Aby ich nie mieć, należy wykupić ITVX Premium za 5,99 funtów miesięcznie.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy uruchomić strefę przeznaczoną dla dzieci w ITVX, która będzie domem dla bogactwa kontentu z nowymi serialami, rozpoznawalnymi programami i istniejącymi faworytami dla wielu widzów. Programy będą dostępne za darmo z opcją dla rodziców bez reklam, dzięki zakupowi ITVX Premiummówi Craig Morris, dyrektor zarządzający ITVX.

Jednocześnie to oznacza, że spółka zamknie kanał linearny CITV. Ma to się wydarzyć wczesną jesienią. W oświadczeniu ITV przytacza dane, wedle których od 2019 roku o 62% spadła oglądalność programów dla dzieci w wieku 4-15 lat. Dla małych dzieci mają zostać utrzymane bloki programowe „LittleBe” na antenie ITVBe oraz stworzone wczesnoporanne bloki dla dzieci w ITV2 od września. Ma to być połączone z promocją nowej sekcji w ITVX.

Co w ofercie ITVX Kids?

ITVX Kids będzie miało dostęp do ponad 100 tytułów, które zawierają ponad 1000 godzin programów do wyboru. Wśród tytułów będą te dobrze znane jak „Bob Budowniczy”, „Teletubisie” czy „Jaś Fasola (serial animowany)”, ale również takie jak Lloyd of the Flies, Lily’s Driftwood Bay, Claude, Mumfie, Mystery Lane and The Rubbish World of Dave Spud. Nowa sekcja ma również zawierać programy w brytyjskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją dla osób niedowidzących i niewidomych.

Co to CITV?

CITV to kanał dla dzieci uruchomiony 11 marca 2006 roku. Wcześniej kanał funkcjonował od lat 80. jako pasmo dla dzieci na antenie ITV „Children’s ITV”, głównie w weekendy. Początkowo dzielił czas z ITV4, zanim te w 2008 roku zostało 24-godzinnym kanałem. Od 2016 roku nadaje w godzinach 6:00-21:00 czasu brytyjskiego, wcześniej 6:00-18:00. CITV jest kanałem oferującym filmy, seriale i programy dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.