TVP Sport podczas MŚ w piłce nożnej. Znamy szczegóły

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska przedstawiła ramówkę TVP Sport podczas mundialu w Katarze.

Stacja będzie emitowała podczas fazy grupowej programy na żywo od 8:05 do ok. 23:45. Od 1/8 finału studio i inne programy będą od godziny 9:05. Według ramówki stacji główną poranną pozycją będzie „studio Katar”, nieraz nadawane przez dwie godziny. Innymi programami wypełniającymi ramówkę przed spotkaniami będą „Mundial na tak”, „Halo Katar”, „Mundial naj naj naj” czy „Mundial lajt”. Gdy mecze będą o godzinie 11:00, studio będzie nadawane do okolic godziny 10:00. Wtedy będzie ruszało studio przed pierwszym meczem.

Mecze Mundialu w TVP Sport

Stacja będzie emitowała każde studio i każdy mecz mistrzostw świata. Wyjątkiem od tego będą spotkania równolegle. To będzie w trzeciej kolejce grupowej. TVP Sport wtedy zaproponuje widzom transmisję łączoną. Taki model jest na każdej imprezie piłkarskiej transmitowanej przez publicznego nadawcę. Pełne spotkania dostępne są wtedy na antenie TVP1 i TVP2 lub w internecie, za darmo na stronie TVP Sport. Innym wyjątkiem bez studiów mundialowych będą transmisje z Pucharu Świata w biathlonie czy z preeliminacji mistrzostw Europy w koszykówce, w których bierze udział reprezentacja Polski. Telewizja Polska od sezonu 2022/2023 jest wyłącznym nadawcą biathlonu w Polsce. Podsumowanie dnia – „Mundialowy wieczór” będzie o godzinie 23:00. Po nim stacja wyemituje mecz dnia, czyli powtórkę najlepszego spotkania z danego dnia mistrzostw świata.

Kto skomentuje Mundial w TVP?

Mecze mistrzostw świata w TVP skomentuje sześciu komentatorów (Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek, Jacek Laskowski, Sławomir Kwiatkowski, Maciej Iwański i Przemysław Pełka). Dla Dariusza Szpakowskiego będzie ostatni, 12. Mundial w karierze komentatora.

Wśród ekspertów przy komentarzu będą Kazimierz Węgrzyn, Janusz Michallik, Marcin Żewłakow, Robert Podoliński czy Kamil Kosowski. W studiu wśród ekspertów będzie Jerzy Brzęczek, były trener reprezentacji Polski, a także inni specjaliści związani z reprezentacjami grającymi na turnieju.