TVP Sport z prawami do biathlonu do 2026 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska z prawami do transmisji najważniejszych wydarzeń biathlonowych do 2026 roku.

O nabyciu praw poinformował w czwartek, 3 lutego na Twitterze prezes zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski. TVP pokaże Puchar Świata, a także mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Dodatkowo pokażą mistrzostwa świata juniorów, letnie mistrzostwa świata oraz zawody IBU Cup do 2026 roku.

W każdym sezonie będzie można zobaczyć: 58 biegów Pucharu Świata, 12 konkurencji mistrzostw świata (bez 2026 – w roku olimpijskim nie jest rozgrywany czempionat globu) oraz mistrzostwa Europy. To minimum 74 transmisje w sezonie, ponad 100 godzin relacji w kanale TVP Sport, na stronie TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej oraz Smart TV.  Telewizja posiada wyłączne prawa na Polskę, co oznacza, że nie będzie już transmisji w Eurosporcie.

Kanał TVP Sport pokazywał zawody spod marki IBU od 2010 do 2014 roku. Wtedy Polki zdobywały medale mistrzostw świata – Krystyna Pałka-Guzik i Monika Hojnisz-Staręga. Ponadto Polki stawały na podium zawodów Pucharu Świata, a końcówkę swojej kariery miał Tomasz Sikora. W 2014 roku prawa przejął Polsat Sport, który będzie transmitować biathlon do końca sezonu 2021/2022. W Eurosporcie transmisje dyscypliny sięgają lat 90.. Widzowie transmisje w tej stacji kojarzą z komentarzem Tomasza Jarońskiego, Krzysztofa Wyrzykowskiego, a także w ostatnich latach Tomasza Sikory, który dołączył do zespołu Eurosportu.

Międzynarodowa Unia Biathlonu jest zachwycona wiadomością, że transmisje wydarzeń biathlonowych najwyższej rangi powracają do Telewizji Polskiej do 2026 roku. Wiedząc, jak entuzjastycznie polscy widzowie podchodzą do sportów zimowych, mamy szczerą nadzieję, że transmisje w kanale otwartym i współpraca z TVP oraz naszym partnerem Eurovision Sport będą początkiem nowej ery biathlonu w Polsce – dodał Olle Dahlin, prezydent Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU).

TVP bez Pucharu Świata w skokach narciarskich

Przypomnijmy, że od sezonu 2021/2022 Telewizja Polska nie transmituje zagranicznych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ma to związek z nieuzyskaniem sublicencji na transmisje ze strony Discovery. TVP mogło pokazać w sezonie tylko konkursy w Polsce w ramach PŚ w Wiśle i Zakopanem, a w ramach specjalnego magazynu skróty reszty konkursów PŚ. TVP pokaże także rywalizację w ramach igrzysk w Pekinie oraz mistrzostw świata w lotach w Vikersund. Od sezonu 2021/2022 transmisje zagranicznych konkursów w telewizji otwartej można oglądać w telewizji TVN. Wszystkie konkursy i kwalifikacje są do zobaczenia w Eurosporcie 1 oraz w Playerze.