Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN i Eurosporcie. W TVP polskie konkursy i MŚ w lotach

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

TVN Grupa Discovery poinformowała o nabyciu jednych z najważniejszych praw sportowych w Polsce. Skoki narciarskie transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. Jak informuje nadawca, będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej grupy, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/26 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich (z wyjątkiem konkursów w Rumunii), narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Oferta zimowa TVN Grupy Discovery, w tym Eurosportu, obejmuje również prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, Pucharu Świata IBU i mistrzostw świata w biathlonie. Tylko na platformach grupy – w tym TVN, na obu antenach Eurosportu oraz w serwisie player.pl – miłośnicy sportu będą mogli oglądać rywalizację swoich idoli.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN

Sezon zimowy rozpocznie się pod koniec października wraz z inauguracją Pucharu Świata w Soelden. Już 19 listopada na ekrany widzów wrócą skoki narciarskie. Kwalifikacje do konkursów w Niżnym Tagile pokaże Eurosport 1 i Player, a sobotnie i niedzielne zawody będą transmitowane również na ogólnodostępnej antenie TVN. To tam miliony Polaków obejrzą wszystkie konkursy Pucharu Świata, oprócz rywalizacji w Wiśle i Zakopanem, którą widzowie będą mogli śledzić w Eurosporcie i Playerze. Na przełomie grudnia i stycznia rozegrany zostanie prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Sezon skoków zakończy się w marcu lotami w Planicy.

W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Tenis w TVN
W 2020 telewizja TVN transmitowała finał French Open – fot. TVN

„Zima jest nasza”

W każdym tygodniu TVN Grupa Discovery będzie transmitować zmagania największych gwiazd w różnych dyscyplinach. Widzowie zobaczą między innymi starty Maryny Gąsienicy-Daniel w narciarstwie alpejskim, Izabeli Marcisz i Moniki Skinder w biegach narciarskich. Również – na kanałach Eurosportu i w Playerze – Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk w biathlonie oraz Natalii Maliszewskiej w short tracku.

Punktem kulminacyjnym sezonu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Na platformach Discovery dostępny będzie każdy moment najważniejszego wydarzenia sportowego świata.

Konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce oraz MŚ w lotach narciarskich w TVP

Według informacji portalu sport.pl, Telewizja Polska pokaże konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbywać się będą w Polsce, to jest w Wiśle i Zakopanem. Te konkursy nie będą transmitowane w TVN.

TVP posiada również prawa do mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w marcu 2022 roku odbędą się w Vikersund. Praw do tej imprezy nie posiada TVN Grupa Discovery, więc TVP pokaże imprezę na wyłączność.