Skoki narciarskie - Oberstdorf

Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN. Specjalny magazyn w TTV

rafs

Telewizja TVN opublikowała ramówkę na listopad. Już wiadomo, w jakich godzinach będą pokazywane transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich. Specjalny program pojawi się również w TTV.

Portal omediach.info ustalił, że transmisje Pucharu Świata w TVN będą emitowane w podobnych godzinach, co w minionych latach w TVP1. Inauguracyjny weekend Pucharu Świata w Niżnym Tagile odbędzie się w dniach 19-21 listopada. Kwalifikacje do sobotniego konkursu zostaną nadane w piątek, 19 listopada o godzinie 16:30 w Eurosporcie 1. W sobotę, 20 listopada i niedzielę, 21 listopada TVN o godzinie 15:35 nada studio przed pierwszymi konkursami sezonu. Transmisja pierwszej serii rozpocznie się o godzinie 15:55. Studio zaś około godziny 17:55 i potrwa około 30 minut. Ma to związek z następnym programem, który planowo ma zostać wyemitowany o 18:30.

Drugi weekend sezonu w fińskiej Ruce odbędzie się w dniach 26-28 listopada. W piątek, 26 listopada o godzinie 17:15 odbędą się kwalifikacje do sobotniej rywalizacji. Transmisja w Eurosporcie 1. W sobotę, 27 listopada studio rozpocznie się o godzinie 16:00, a transmisja z konkursu o 16:30. Podsumowanie konkursu ma zostać nadane około godziny 18:25. W niedzielę, 28 listopada studio przed konkursem rozpocznie się o godzinie 15:45, a transmisja z rywalizacji o 16:15. Studio po rywalizacji będzie około godziny 18:05. Warto pamiętać o tym, że godziny wpisane w ramówce są orientacyjne. Z powodu warunków atmosferycznych możliwe są opóźnienia.

Ponadto TVN o godzinie 19:30 w soboty i niedziele, po serwisie sportowym, emitować będzie „Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich”. W magazynie pojawi się podsumowanie rywalizacji w konkursie.

Specjalny program w TTV

Natomiast w telewizji TTV w piątki o godzinie 19:40, a w soboty i niedziele również o 9:40 będzie emitowany program „Prosto ze skoczni”. Będzie miał on formułę kilkuminutowego wejścia. Ponadto w poniedziałek o godzinie 18:05 na antenie stacji pojawi się podsumowanie weekendu Pucharu Świata w formie magazynu.

Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN, Eurosporcie 1 i player.pl

W czwartek, 7 października Discovery ogłosiło, że zostało nabywcą praw do pokazywania transmisji między innymi z Pucharu Świata w skokach narciarskich do sezonu 2025/26 włącznie. W Polsce konkursy będą pokazywane na antenie Eurosportu 1 oraz w telewizji TVN.  To pierwszy sezon, jaki TVN pokaże w historii pokazywania transmisji ze skoków narciarskich w Polsce.

Myśmy o tym sporcie marzyli całe lata. Mamy wszystkie inne dziedziny sztuki telewizyjnej, rozrywkę, filmy, seriale czy newsy. Sport tak ciągle przechodził koło nas, jako grupy, bokiem. Przypominam sobie, że nawet startowaliśmy w jednym z rozdań, ale prawa poszły gdzie indziej. Teraz pojawiły się w TVNie i to cudowne, że z tych wielkich sportowych aktywności skoki wylądowały jako pierwsze w naszej grupie, bo to pewnie nie ostatni ruch. Bo skoki są czymś więcej, niż tylko sportową dyscypliną. To jest domowa rozrywka, rozrywka taka, gdzie można poprosić żonę, rodzinę, kogoś jeszcze, żeby zobaczyli, co się tam dzieje – powiedział dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak w rozmowie we „Wstajesz i Wiesz” w TVN24.

Wszystkie konkursy Pucharu Świata będzie można zobaczyć w Eurosporcie 1. Natomiast TVN pokaże wszystkie wydarzenia oprócz tych, które są rozgrywane w Polsce (Wisła, Zakopane). Te w paśmie otwartym będzie transmitować Telewizja Polska, która jest producentem sygnału. TVP pokaże także mistrzostwa świata w lotach w marcu w Vikersund oraz konkursy podczas igrzysk w Pekinie. Te ostatnie prawa nabyła w formie sublicencji od Discovery, które ma pełnię praw do tego wydarzenia.