Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w Telewizji Polskiej. 200 godzin transmisji

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska uzyskała sublicencję od Discovery na transmisje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Łącznie nadawca pokaże około 200 godzin transmisji.

Telewizja Polska pokaże igrzyska w TVP1, TVP2, TVP Sport i w kanałach internetowych TVP Sport. Widzowie mają zobaczyć 200 godzin transmisji (tyle samo, co podczas igrzysk Pjongczang 2018). Będą to wszystkie starty biało-czerwonych oraz inne najważniejsze wydarzenia. Zostaną one obudowane studiem z gośćmi w Warszawie oraz studiem spod skoczni w Zhangjiakou. TVP ma wysłać 5 ekip reporterskich. W internecie ma zostać stworzony serwis w ramach portalu tvpsport.pl, tak jak to było przy poprzednich igrzyskach.

Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony. Do tego transmisje z najważniejszych światowych wydarzeń – po prostu creme de la creme olimpijskiej rywalizacji. 200 godzin relacji z Pekinu oprawimy studiem, w którym zasiądą gwiazdy polskiego sportu, także te, które jeszcze w Pjongczangu same walczyły o olimpijskie medale. Pięć ekip reporterskich w Chinach zagwarantuje gorące rozmowy i relacje tuż po zakończonej rywalizacji – zakomunikował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN, TVP pokaże niektóre konkursy

Discovery wygrało przetarg na pokazywanie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na mocy praw w sezonie 2021/2022 widzowie będą mogli zobaczyć prawie wszystkie konkursy w telewizji TVN, a w Eurosporcie 1 i w Playerze również kwalifikacje. Telewizja Polska nie pokaże w tym sezonie wszystkich konkursów w ramach Pucharu Świata. Na antenach publicznego nadawcy pojawią się wyłącznie konkursy w Polsce oraz w ramach mistrzostw świata w lotach w Vikersund.

Skoczkowie narciarscy
Kadra Polski w skokach narciarskich – fot. TVP

Źródło: TVP Sport