Jakub Kot ponownie ekspertem Eurosportu

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Eurosport rozpoczął współpracę z Jakubem Kotem, byłym skoczkiem narciarskim i bratem reprezentanta Polski Macieja Kota. Jakub Kot będzie stałym ekspertem Eurosportu przy transmisjach skoków narciarskich.

W ramach nawiązanej współpracy z Eurosportem, Jakub Kot będzie ekspertem w relacjach ze studia towarzyszących transmisjom zawodów w skokach narciarskich. Na antenie pojawi się już 20 lipca podczas inaugurujące cykl Letniego Grand Prix konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Sobotnia transmisja rywalizacji drużynowej rozpocznie się o godzinie 20:20 w Eurosporcie 1. Niedzielne zawody indywidualne pokaże Eurosport 2 – start o 17:15.

Skoki narciarskie są od zawsze moją pasją, a od lat także moją pracą i bardzo się cieszę, że będę mógł ją wykonywać w świetnym zespole Eurosportu. Ta stacja od lat oferuje najszersze w Polsce transmisje mojej ukochanej dyscypliny, pokazując nie tylko konkursy, ale także kwalifikacje. Bardzo podobają mi się także plany produkcji internetowych, dzięki którym będą miał szansę pokazać skoki narciarskie z nieco innej perspektywy – powiedział Jakub Kot.

Jakub Kot będzie także współpracował ze stacją przy produkcji formatów internetowych, publikowanych na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu: Facebooku, YouTube i Instagramie.

Jakub Kot był obok Tomasza Sikory głównym ekspertem Eurosportu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018. Współpracował ze stacją także w sezonie Pucharu Świata 2017/18, gdy pojawiał się w studiach podczas wybranych relacji z zawodów skoków narciarskich. Podczas Pucharu Świata 2018/19, Jakub Kot współpracował ze sportową redakcją Telewizji Polskiej.