Jakub Polkowski z Canal+ do TVP Sport. Nowa rola

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Znany dziennikarz przechodzi do telewizji publicznej. Zajmie się zupełnie nową funkcją.

Jakub Polkowski, który współpracował z Canal+, a także jest częścią ekipy kanału YouTube „FootTruck” przechodzi do TVP Sport. Poinformował o tym w czwartek, 4 kwietnia dziennikarz portalu Meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk. Według jego informacji, obejmie on w piątek, 5 kwietnia funkcję zastępcy dyrektora do spraw programowych. Jednocześnie ma pozostać w roli twórcy kanału na YouTube razem z Łukaszem Wiśniowskim, który przeszedł do Eleven Sports.

Jakub Polkowski w przeszłości tworzył treści dla portali Futbol News, Weszło, Kopalni i Newonce Sport. Od 2014 roku do 2018 roku pracował w PZPN, współtworząc projekt Łączy Nas Piłka. Z Canal+ współpracował przy okazji spotkań PKO BP Ekstraklasy. Od 2019 roku razem z Łukaszem Wiśniowskim współtworzą kanał FootTruck, w ramach którego rozmawiają z gwiazdami polskiej i światowej piłki nożnej.

Prachniak zasila TVP Sport, także w funkcji dyrektorskiej

To nie jedyne wzmocnienie kanału sportowego Telewizji Polskiej w ostatnim czasie. Jak poinformował w środę, 3 kwietnia na portalu X dyrektor TVP Sport, Jakub Kwiatkowski, Agnieszka Prachniak, która współpracowała z Kanałem Sportowym jako osoba odpowiedzialna za rozwój biznesu przenosi się do mediów publicznych. W nich ma zajmować się rozwojem oferty internetowej stacji. Będzie bowiem kierowniczką redakcji mediów interaktywnych oraz informacji.