Agnieszka Prachniak z Kanału Sportowego do TVP Sport

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Kanał Sportowy traci kolejną osobę. Tym razem to transfer do telewizji.

W środę, 3 kwietnia na portalu X szef TVP Sport Jakub Kwiatkowski poinformował, że Agnieszka Prachniak, która w Kanale Sportowym była odpowiedzialna za rozwój biznesu przeszła do kanału sportowego nadawcy publicznego. W nim ma zajmować się rozwojem oferty internetowej stacji. Będzie bowiem kierowniczką redakcji mediów interaktywnych oraz informacji.

Prachniak współpracę z Kanałem Sportowym rozpoczęła we wrześniu 2021 roku. Wtedy też nowym prezesem spółki został Maciej Sawicki. Wcześniej oboje współpracowali z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

To kolejne w ostatnich miesiącach odejście z Kanału Sportowego. W październiku 2023 roku ze spółki odszedł Krzysztof Stanowski, który obecnie tworzy Kanał Zero, a z końcem lutego 2024 roku współpracę z kanałem zakończyła część redakcji odpowiedzialna za lifestyle’owe KS Poranki. Te zmieniły się w program „Tylko Sport” w związku ze skupieniem się kanału tylko na wydarzeniach sportowych i odejście od tematyki ogólnej.

Maciej Wąsowski przeszedł do Canal+, ale nie jest tam dziennikarzem

W ostatnich dniach miał miejsce również inny transfer medialny. Z zespołu portalu Weszło odszedł Maciej Wąsowski, który tworzył treści dotyczące polskiej piłce nożnej. Dziennikarz w mediach społecznościowych poinformował, że kończy swoją przygodę z dziennikarstwem.

We wtorek, 2 kwietnia ogłoszono jego przejście do Canal+. Jest tam managerem do spraw PR-u sportowego grupy.