Kanał Sportowy kończy z KS Poranek. Będzie nowy format

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Kolejne niepowodzenie Kanału Sportowego. W czwartek, 29 lutego wyemitowano ostatnie wydanie programu „KS Poranek”. Był nadawany od kwietnia 2023 roku w dni powszednie o 7:30, a od początku tego roku także w soboty o 9:00.

Przyczyną zrzucenia programu z ramówki są najpewniej niezadowalające wyniki oglądalności. Emisja na żywo gromadziła ostatnimi czasy kilkaset, a nawet i po ponad tysiąc widzów. Równolegle emitowany poranek Kanału Zero „7:00” (od 5 lutego)  gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Z formatem porannym Kanału Sportowego byli związani Krzysztof Stanowski, Maciej Dąbrowski, Kamil Gapiński, Cezary Sikora, Tomasz Smokowski, Michał Pol. W programie występowali także między innymi Aleksandra Rajewska, Adam Kotleszka, Filip „Testree” Mątowski, Kinga Kujawska, Maja Strzelczyk oraz Piotr Kędzierski.

Zmiana pasma porannego – od teraz „Tylko Sport”

Koniec „KS Poranek” nie oznacza, że nie będzie programów porannych. Kanał Sportowy przesuwa swoje pasmo na godzinę 10:00. Od środy do soboty będą nadawać program „Tylko Sport”. Będzie on poświęcony najważniejszym wydarzeniom dnia w sporcie i rozmowom na ten temat. Zachowają tym samym ciągłość tygodnia. Od niedzieli do wtorku bowiem będą bez zmian „Loża Piłkarska”, „Moc Futbolu” i „KS Europa”. W wywiadzie dla Radia Zet Mateusz Borek mówił, że chcą poświęcić się teraz głównie sportowi w ramówce.

Czwarte urodziny Kanału Sportowego – powodów do optymizmu brak

1 marca Kanał Sportowy będzie obchodził swoją czwartą rocznicę istnienia. Pomimo okazałego wieku jak na projekt internetowy, nie widać powodów do optymizmu. Spadli bowiem z liczbą subskrypcji poniżej miliona i obecnie notują 994 tysiące subskrybentów. To najpewniej jest związane z odpływem widowni do Kanału Zero Krzysztofa Stanowskiego, który odszedł z projektu. W ostatnich tygodniach kanał Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Mateusza Borka notował niskie liczby wyświetleń. Na łamach „KS” pojawiały się programy takie jak „Odpicuj Winiego”, „Polowanie”, „Na gorąco”, „Kowalove”. W ramówce zrezygnowano z magazynów ligowych (oprócz „La Liga Bonita” i „Liga PL”), łącząc je w jeden program „KS Europa”.  Od czasu do czasu mają się jednak pojawiać programy specjalne skupiające się na jednej lidze. W ramówce jest program Mateusza Borka „Przesłuchanie”, który gromadzi dobre liczby.