Kanał Sportowy ze swoim porankiem. Inspiracja Meczykami?

  • Bez kategorii
  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Kanał Sportowy już wkrótce wprowadzi poranny format na żywo.

Program będzie nazywał się „KS Poranek” i będzie transmitowany w godzinach porannych od poniedziałku do piątku. Formuła programu będzie różna. Jak zapowiadają twórcy, niektóre tematy będą odbiegać od nazwy „Kanał Sportowy”, czyli nie będą poświęcone głównie sportowi.

Wśród gospodarzy porannego show Kanału Sportowego pojawią się między innymi Maciej Dąbrowski, autor kanału YouTube „Z Dupy” i wcześniej dziennikarz muzyczny, a także Krzysztof Stanowski.

„KS Poranek” to inspiracja Meczykami?

Komentujący, którzy zamieścili swoje odpowiedzi pod tweetem Kanału Sportowego dopatrują się inspiracji formatem znanym z kanału „Meczyki”. Portal w poniedziałek, 20 marca rozpoczął na YouTube emisję „Futbol Raportu”, czyli porannego programu poświęconego wydarzeniom w piłce nożnej w miniony weekend. W przeciwieństwie do planowanego show „KS”, format jest nadawany w poniedziałki o godzinie 8:00. Niektórzy widzą także inspirację programami portalu Goal.pl oraz nieistniejącym radiem Weszło FM.

Niektórzy dopatrują się skierowania Kanału Sportowego w kierunku formatów związanych ze stylem życia.

Inny z widzów prześmiewczo nawiązuje do wydarzeń w Tajlandii, które są powiązane z jednym z założycieli kanału.

O Kanale Sportowym

Kanał Sportowy nadaje na YouTube od 1 marca 2020 roku. W ramówce można znaleźć głównie programy o tematyce piłkarskiej, a także magazyny dotyczące NBA, Formuły 1, tenisa, boksu czy mieszanych sztuk walki. Również obecne są programy „Hejt Park” z rozmowami ze sportowcami i osobami z różnych dziedzin kultury, sztuki i polityki lub też „Niech Gadają” Małgorzaty Domagalik. Właścicielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski. Prezesem zarządu jest Maciej Sawicki. Od początku sierpnia 2022 roku kanał nadaje ze studia w Konstruktorska Business Center w Warszawie. Na początku 2023 roku portal Pressserwis informował o możliwej inwestycji Canal+ Polska w Kanał Sportowy.