„JedziemyWPolskę”. Powraca wakacyjny cykl Wirtualnej Polski

  • Internet
  • WP
Autor: rafs

Wraca wakacyjna akacja „Jedziemy w Polskę”. Reporterki i reporterzy Wirtualnej Polski sprawdzą, jak wygląda wypoczynek na pierwszych od dawna wakacjach, na których epidemia Covid-19 nie gra pierwszoplanowej roli.

W kolejnej edycji „Jedziemy w Polskę” czytelnicy zobaczą ciekawe, nieoczywiste, ale jak zawsze urokliwe i wyjątkowe miejsca. W tym roku z naciskiem na “odpoczywanie budżetowe”, bo miejsce pandemii, jako głównego zmartwienia Polaków, zastąpiła drożyzna. Reporterzy podpowiadają więc, czy biwak pod namiotem jest alternatywą dla wynajęcia domku, a także pokażą polskie atrakcje, które niczym nie ustępują słynnym zagranicznym zabytkom i cudom natury.

Przez całe wakacje reporterzy i reporterki Wirtualnej Polski będą podróżować po kraju, przygotowując artykuły wzbogacone zdjęciami i nagraniami wideo. Ważnym punktem cyklu „Jedziemy w Polskę” będzie autorski program Klaudiusza Michalca „Polska na weekend”, który co tydzień będzie miał premierę na stronie głównej WP i w Telewizji WP. Materiały do cyklu będą przygotowywać także Tomasz Molga, Żaneta Gotowalska, Maciej Szefer, Hubert Ossowski, Michał Krawiel, Magdalena Drozdek, Katarzyna Pawlicka, Hanna Szczypiór, Monika Sikorska.

Pierwszy tekst o popularnej, zwłaszcza wśród Wielkopolan, miejscowości Skorzęcin nad Jeziorem Niedzięgiel pt. „Wielkopolska Ibiza. Tu na bramkach zostawiasz godność i rozum”.

W poprzedniej edycji „JedziemyWPolskę” reporterzy WP odwiedzili popularne wakacyjne miejscowości zlokalizowane m.in. wzdłuż Wybrzeża i w Bieszczadach, sprawdzając, co zmieniło się w turystyce w pandemii oraz badając kontrasty w wyjazdach w wersji premium i niskobudżetowych.