Jubileuszowa edycja programu „Kuchenne rewolucje” jesienią w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Ponad dwieście pięćdziesiąt przeprowadzonych rewolucji, tysiące pomysłów na przepisy kulinarne, metamorfozy wnętrz i ona jedna – Magda Gessler. Jesienią restauratorka po raz dwudziesty wyruszy w Polskę, aby ratować upadające lokale.

W jubileuszowym sezonie „Kuchennych rewolucji”, Magda Gessler ponownie podejmie się niemożliwego i odkryje wiele ciemnych stron różnych kulinarnych biznesów. W pierwszym odcinku restauratorka odwiedzi Ostrów Wielkopolski. Spróbuje pomóc Edwardowi – właścicielowi restauracji „Best Bar”. Lokal jest zaniedbany, nie ma klimatyzacji, ani ogrzewania, co powoduje, że latem jest w nim bardzo gorąco, a zimą naprawdę zimno. Ponadto potrawy pozostawiają wiele do życzenia.

Restauratorka odwiedzi także Łódź, gdzie znajduje się „Bistro Galancie” prowadzone przez Anię i Kubę. Ta działalność to ich sposób na poradzenie sobie z rodzinną tragedią. Choć lokal mieści się w piwnicy, bliskość uniwersytetu i akademika miała zagwarantować im dużą liczbę potencjalnych klientów. Szybko okazało się, że studenci nie zjawiają się tak licznie, jak oczekiwano, a lokal na siebie nie zarabia. Sytuacji nie poprawiały także burzliwe relacje z mamą, która bardzo zaangażowała się w prowadzenie lokalu. Po kolejnych rodzinnych scysjach para została praktycznie sama.

Kolejnym punktem na mapie jesiennej edycji „Kuchennych rewolucji” będzie Wejherowo. „Gościnna Ukrainka” powstała tam z miłości męża do swojej żony. Oleg, wykwalifikowany monter kadłubów stalowych, przyjechał do Polski trzynaście lat temu do pracy w stoczni. Cztery lata temu ożenił się i na stałe opuścił Ukrainę. Chcąc spełnić marzenia swojej wybranki Tatiany, otworzył niewielką restaurację blisko centrum Wejherowa. Żona sama przygotowywała menu, w którym znalazły się sztandarowe potrawy kuchni wschodniej, takie jak barszcz ukraiński, czebureki, a nawet sałatka z krabem. Niestety, od początku do „Gościnnej Ukrainki” nikt nie zagląda, mimo że ceny dań nie są wygórowane.

Nowe odcinki programu „Kuchenne rewolucje” będzie można oglądać w czwartki o godzinie 21:30 w telewizji TVN. Dwudziesty sezon będzie liczył 13 odcinków.