Jubileuszowe wydanie tygodnika Newsweek Polska

  • Prasa
  • Tygodniki
Autor: mtom

W poniedziałek, 6 września br. pojawi się jubileuszowe 1023. wydanie Newsweeka. Od początku istnienia tytułu zostało wydrukowanych ponad 220 milionów egzemplarzy.

W najnowszym wydaniu znajdzie się ponad 20-stronicowa sekcja tematyczna „Trendy Przyszłości” na temat tego, co wydarzyło się przez ostatnie dwie dekady oraz analizy i prognozy ekspertów, jak może wyglądać kolejne 20 lat. Z okazji jubileuszu 16 sierpnia ruszył jubileuszowy plebiscyt „20 LUDZI NA XX-LECIE NEWSWEEKA”. Jego celem było wybranie 20 osobowości, które zdaniem czytelników miały największy wpływ na życie społeczne w ostatnich dwóch dekadach. Do 30 sierpnia można było głosować na nominowanych w dziewięciu kategoriach: głównej – „20 ludzi XX-lecia Newsweeka” oraz dodatkowych: Polityka, Obywatel, Kultura, Nauka, Sport, Biznes, Popkultura oraz Media. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Donald Tusk, Robert Lewandowski, Igor Tuleya, Jurek Owsiak i Adam Kiciński. Wyniki zostaną ogłoszone 6 września w jubileuszowym wydaniu.

Okładka jubileuszowego wydania, fot. Newsweek

„Newsweek Polska” wydawany jest przez Ringier Axel Springer Polska na licencji amerykańskiego Newsweek Inc. Rolę redaktora naczelnego od 2012 roku pełni Tomasz Lis. Wśród wcześniejszych osób zarządzających tygodnikiem można wskazać m.in. Wojciecha Maziarskiego, Miała Kobosko, czy Tomasza Wróblewskiego.