Rusza plebiscyt z okazji 20-lecia Newsweeka

  • Prasa
  • Tygodniki
Autor: mbog

16 sierpnia ruszył jubileuszowy plebiscyt czasopisma Newsweek. Jego celem jest wybór 20 osobowości, które miały największy wpływ na życie społeczne w ostatnich dwóch dekadach.

W dwuetapowym jubileuszowym plebiscycie, czytelnicy będą mogli głosować na nominowanych w dziewięciu kategoriach: głównej – „20 ludzi XX-lecia Newsweeka” oraz dodatkowych: Polityka, Obywatel, Kultura, Nauka, Sport, Biznes, Popkultura oraz Media.

Wśród nominowanych w głównej kategorii znaleźli się m.in.: Donald Tusk, Leszek Miller, Igor Tuleya, Jurek Owsiak, Adam Kiciński i Marcin Iwiński z CD Projekt, Magda Gessler, Robert Lewandowski, Włodzimierz Szaranowicz, Olga Tokarczuk oraz Adam Michnik.

W pierwszym etapie trwającym od 16 sierpnia do 30 sierpnia, czytelnicy mogą oddać głos przez internet na stronie plebiscytu na 30 osób nominowanych przez kapitułę konkursu w głównej kategorii oraz w kategoriach dodatkowych. W drugim etapie plebiscytu, który będzie trwał do 3 września, kapituła ułoży własną listę kandydatów. O wyniku głosowania zdecyduje suma punktów w obydwu etapach. Wyniki zostaną ogłoszone 6 września w jubileuszowym wydaniu tygodnika Newsweek oraz w serwisie Newsweek.pl.