Justyna Kostyra przeszła z Polsatu Sport do Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Dotychczasowa dziennikarka telewizji Polsat Sport – Justyna Kostyra przeszła do redakcji sportowej platformy streamingowej Viaplay. Prowadzi tam między innymi studio rozgrywek Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA.

O transferze dziennikarki poinformował w środę, 15 września Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay. Dzień później Justyna Kostyra zadebiutowała w studiu przed spotkaniami Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA jako prowadząca. Jak dowiedział się serwis omediach.info, Justyna Kostyra będzie pełnić również funkcję wydawcy i reporterki.

Jak mówi dla omediach.info Paweł Wilkowicz: „Jest znakomita jako wydawca, jako prowadząca studio, bardzo odważna, pracowita, wszechstronna. Bardzo się cieszę, że mogę z nią pracować”.

 

 

Justyna Kostyra karierę w mediach rozpoczęła w 2006 roku od współpracy ze Sportklubem. W 2008 roku dołączyła do zespołu Orange Sport, w którym pracowała do końca istnienia redakcji sportowej, czyli do marca 2015 roku. Prowadziła tam między innymi „Sport raport” czy podsumowanie dnia „Sport raport 24”, była również wydawczynią programów.

W 2015 roku zadebiutowała na antenie Polsat Sport. Tam współprowadziła studio do meczów reprezentacji Polski, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, prowadziła także „Sport”, „Sportowy obraz dnia” w Polsat News oraz „Sport flesz” w Polsacie Sport News.

 

W ostatnim czasie również pojawiała się w studiu do meczów wielkoszlemowego Wimbledonu czy w programie „Studio Tokio”. Współkomentowała w stacji finały Ligi Mistrzyń UEFA, Pucharu Polski kobiet, również komentowała siatkówkę czy mecze tenisowe. Prywatnie jest córką Andrzeja Kostyry, komentatora boksu.

Studio Wimbledon
Justyna Kostyra prowadziła studio podczas finału turnieju Wimbledon – fot. Polsat Sport