Justyna Michalska naczelną Plotek.pl. Andrzej Kulasek szefem newsroomu

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

Od 1 lipca redaktorką naczelną serwisu show-biznesowego Plotek.pl będzie Justyna Michalska, związana z redakcją od 2014 roku. Równocześnie nowo utworzone stanowisko szefa newsroomu obejmie Andrzej Kulasek.

Justyna Michalska przez ostatnie dwa lata była zastępczynią redaktorki naczelnej Plotek.pl. Odpowiadała m.in. za realizację celów zasięgowych serwisu, prowadzenie projektów sprzedażowych, akcje specjalne oraz współpracę z wydawcami Gazeta.pl. W redakcji Plotek.pl pracuje od 2014 r. Wcześniej pełniła rolę redaktora, wydawcy i redaktor prowadzącej działu moda. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Powołanie nowej redaktorki naczelnej to nie jedyna zmiana w strukturze Plotek.pl. W lipcu pojawi się w niej nowe stanowisko szefa newsroomu raportującego do naczelnej serwisu. Tę funkcję obejmie Andrzej Kulasek, który będzie współodpowiadał za wynik zasięgowy serwisu Plotek.pl, nadzorował newsroom i współkreował linię redakcyjną. Dziennikarz jest związany z Agorą od 20 lat. Początkowo pracował w dziale sportowym, później jako szef redakcji sportowej, a następnie w dziale kultury. Od 2011 był wydawcą serwisu Sport.pl, a przez cztery ostatnie lata – strony głównej Gazeta.pl.

Przed Plotkiem ogromne wyzwanie – zamierzamy utrzymać linię programową i prowadzić serwis bez tabloidowych treści, seksizmu, zgodny z naszymi przekonaniami – mówi Justyna Michalska. – W świecie clickbajtu stawiamy na jakość i tylko sprawdzone informacje. Nasz cel to rozwój zasięgu, ale też zachowanie charakteru serwisu. To, co odróżnia nas od konkurencji, to brak hejtu. Szukamy nowych dróg, ale pamiętamy o naszym DNA.

Plotek.pl to serwis publikujący informacje z życia gwiazd. Można w nim znaleźć najświeższe wiadomości ze świata show biznesu, zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Dotychczasową redaktorką naczelną portalu była Wiktoria Jakubowska.