Marcin Rybak dziennikarzem wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej

  • Internet
  • Prasa
  • Agora
  • Dzienniki
Autor: mbog

W sierpniu 2021 roku do wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej dołączy Marcin Rybak. To znany dziennikarz śledczy z Wrocławia, który powróci do zespołu „Wyborczej” i zajmować się będzie lokalnymi sprawami oraz śledztwami.

Marcin Rybak to wrocławski dziennikarz i redaktor, od wczesnych lat zaangażowany w tworzenie mediów i pisanie artykułów. Do zespołu Gazety Wyborczej we Wrocławiu dołączył w 1990 roku. Zanim zajął się dziennikarstwem śledczym, pisał m.in. o wyższych uczelniach, gospodarce, a nawet rolnictwie. Znany z publikowania na łamach „Wyborczej” materiałów o pierwszej aferze hazardowej i korupcji we wrocławskich organach ścigania.

Od 2007 do 2021 roku związany z Gazetą Wrocławską. Za teksty ukazujące się na jej łamach uzyskał dwie nominacje do nagród Grand Press – za „listę meczów ustawionych” – o futbolowej korupcji oraz za wspólny materiał z Mirą Suchodolską z Dziennika Gazety Prawnej o policjancie, który udawał prawnika i mamił ofiary piramidy finansowej Amber Gold. Nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa za serię materiałów o seksaferze, a także do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej za materiał przygotowany wspólnie z „Superwizjerem” TVN o szajce sutenerów.

Marcin Rybak w ostatnich latach był najlepszym śledczym nie tylko wrocławskiej redakcji Polska Press. Cieszymy się, że znów będzie pracował w naszym zespole i publikował na łamach Gazety Wyborczej – komentuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych.

Wrocławską redakcją „Wyborczej” kieruje jako jej naczelny Leszek Frelich. Dziennikarze i redaktorzy z Wrocławia przygotowują m.in. publikacje do „Tygodnika Wrocław”, ukazującego się co piątek z Gazetą Wyborczą oraz tworzą serwis Wroclaw.wyborcza.pl. Od początku kwietnia wspierają też pierwszy z uruchomionych w tym roku nowych serwisów Wyborcza.pl – Walbrzych.wyborcza.pl.