Kabaretowe lato Dwójki od 22 czerwca w TVP 2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

22 czerwca, w sobotę TVP 2 rozpocznie emisję programu „Kabaretowe lato Dwójki”. Telewizja Polska przypomni najlepsze skecze czołowych grup kabaretowych.

W pierwszych dwóch odcinkach programu pojawią się najciekawsze skecze grupy Ani Mru Mru. Artyści z Lublina – Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek przez kilkanaście lat współpracowali z Telewizją Polską. Przez ten czas powstały setki nagrań występów, w tym tych kultowych m.in.: „Tofik”, „Supermarket” oraz „Chińska restauracja”. Ponadto Marcin Wójcik był współprowadzącym wielosezonowego cyklu „Kabaretowy klub Dwójki” oraz „Latający klub 2”.

Najlepsze skecze kabaretu „Ani Mru Mru” pojawią się w „Kabaretowym lecie Dwójki” 22 czerwca o godzinie 22:00 i 23:05 w TVP 2.

Natomiast w następną sobotę TVP 2 przypomni kultowe występy „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. Grupa, która powstała pod koniec XX wieku, wielokrotnie pojawiała się na ekranach widzów Telewizji Polskiej. Kabaret był autorem m.in. „Tygodnika moralnego niepokoju”. W ostatnich latach, oprócz występów z programem kabaretowym, grupa realizowała serial satyryczny „Ucho prezesa”. W rolę „Prezesa” wcielił się Robert Górski – frontman „Kabaretu Moralnego Niepokoju”.

Odcinki programu „Kabaretowe lato Dwójki”, w których wystąpi „Kabaret Moralnego Niepokoju” będzie można zobaczyć w sobotę, 29 czerwca o godzinie 21:45 i 22:50.