Michał Winnicki: „MUX-L4 to obecnie nasz flagowy projekt dystrybucyjny”

  • Telewizja
  • Tylko u nas
Autor: mnie

Michał Winnicki, nowy właściciel spółki zarządzającej wrocławskim multipleksem lokalnym, planuje zwiększyć zasięg nadawania MUX-L4. Do oferty multipleksu powróci kanał Echo 24, ale nie będzie on zarządzany przez spółki Winnickiego.

Michał Winnicki w rozmowie z portalem omediach.info tłumaczy, że Echo 24 będzie podmiotem autonomicznym od spółek z jego grupy.

Echo 24 będzie teraz nadawane przez zewnętrzną spółkę Karkonosze Play z zupełnie niezależnymi od MWE udziałowcami i członkami zarządu – wyjaśnia Winnicki.

Stacja pojawi się na lokalnym mutipleksie. Zajmie miejsce zwolnione niedawno przez Tele5. Echo 24 nadawało w latach 2016-2018, a jego właścicielem była wtedy ATM Grupa.

Zgodnie z decyzją rezerwacyjną, w MUX-L4 może być umieszczonych 8 programów telewizyjnych i rozpowszechnianych do końca 2020 roku. MWE Teleport planuje jednak wnioskować o przedłużenie rezerwacji na rozpowszechnianie multipleksu L4 i zwiększenie liczby stacji. Michał Winnicki informuje nas, że przygotowany został już w tej sprawie stosowny wniosek.

Nie jest wykluczone, że MUX-L4 będzie miał większy zasięg. Aktualnie kanały nadawane w ramach multipleksu można odbierać z nadajników firmy BCast we Wrocławiu (Sky Tower), Pustkowie Żurawskim i Świdnicy (komin MZEC).

Prowadzimy analizy zwiększenia mocy i zasięgu nadajników, są na to szanse choćby w Świdnicy. Jako MWE od wielu lat współpracujemy z Emitelem i chcemy rozmawiać także o umieszczeniu dodatkowego nadajnika na Ślęży – mówi nam Michał Winnicki. – MUX-L4 to obecnie nasz flagowy projekt dystrybucyjny, traktowany na równi z platformami satelitarnymi i sieciami kablowymi – dodaje.

MWE nie planuje już uruchamiać kanału Rock TV. Nadawca skupi się za to na rozwoju stacji Ultra TV 4K.

Niestety Rock TV nie trafiło na dobry moment wśród operatorów płatnej telewizji. Nastąpiło już wtedy przesycenie kanałami muzycznymi, konkurencja wystartowała jednocześnie z Eska Rock TV. Projekt Rock TV zastąpiliśmy uruchomionym niedawno kanałem Ultra TV 4K i rozwija się on powyżej naszych oczekiwań. 4K to przyszłość telewizji, która już dziś jest w ofercie grupy MWE – wyjaśnia Michał Winnicki.

W tym roku MWE chce bardziej skupić się na działalności w naszym kraju.

Rozwijamy się w Polsce i zagranicą, ale w strategii na ten rok mamy większy nacisk na wzmocnienie naszej pozycji na rynku macierzystym. Według niektórych analiz jesteśmy szóstym największym nadawcą telewizyjnym w Polsce i chcemy wzmacniać swoją pozycję. Szczególnie zależy nam na naziemnej telewizji cyfrowej i dystrybucji w Cyfrowym Polsacie, bo na tych 2 platformach jesteśmy jeszcze słabo dostępni z naszym contentem, ale robimy wszystko, by być w każdym polskim domu. HbbTV to także ciekawy kierunek rozwoju – wyjaśnia Michał Winnicki.

Grupa MWE Networks jest nadawcą kanałów: Power TV, Adventure TV, Nuta TV, Top Kids oraz Ultra TV 4K. Ponadto spółka jest partnerem technicznym stacji TVR i TO!TV. Za sprzedaż czasu antenowego w telewizjach grupy Winnickiego odpowiedzialne jest Biuro Reklamy TVP.