Michał Winnicki przejął spółkę Echo 24

  • Telewizja
  • Tylko u nas
Autor: mbog

13 maja została zmieniona nazwa spółki Echo 24 w krajowym rejestrze sądowym na MWE Teleport. Sto procent udziałów w spółce od ATM Grupy odkupił Michał Winnicki oraz spółka zależna od Winnickiego – Nova Media. Nadawca zapowiedział nabór nowych dziennikarzy do redakcji

Telewizja Dolnośląska Echo (aktualnie pod nazwą: MWE Teleport) posiada rezerwację częstotliwości na rozpowszechnianie programów w ramach multipleksu lokalnego L4 (Wrocław i Świdnica). W jego skład aktualnie wchodzą: Tele5, Polsat HD, TVN HD, 4Fun TV, Eska TV Extra, Stars TV i Mango 24. Ponadto od marca widzowie mogą oglądać także kanały Michał Winnicki Entertainment: Nuta TV oraz Power TV.

Spółka w latach 2016-2018 była także odpowiedzialna za nadawanie lokalnej stacji Echo 24, w której prezentowano informacje z województwa Dolnośląskiego ze szczególnym uwzględnieniem spraw Wrocławia. Kanał był dostępny w MUX L4 oraz w sieciach kablowych. 28 maja na facebookowej stronie stacji pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko dziennikarza zajmującego się tematyką Wrocławia i Dolnego Śląska.

Grupa MWE Networks jest nadawcą kanałów: Power TV, Adventure TV, Nuta TV, Top Kids oraz Ultra TV 4K. Ponadto spółka jest partnerem technicznym stacji TVR i TO!TV. Za sprzedaż czasu antenowego w telewizjach grupy Winnickiego odpowiedzialne jest Biuro Reklamy TVP.