Kanał DIZI w ofercie Biura Reklamy TVP

  • Telewizja
Autor: mbog

Kanał DIZI trafił do oferty Biura Reklamy TVP. Telewizja Polska odpowiada za sprzedaż czasu reklamowego, sponsoringu i akcji niestandardowych. Stacja rozpocznie emisję reklam 1 maja.

DIZI to kanał skierowany do miłośników tureckich seriali w Polsce. Kanał oferuje widzom zarówno produkcje obyczajowe, romantyczne, jak i kryminały. Nazwa kanału pochodzi od tureckiego słowa „Dizi” oznaczającego bardzo popularny w Turcji gatunek wysokobudżetowych seriali, których akcja najczęściej dzieje się w Stambule lub regionie Anatolii. Seriale tego gatunku opowiadają chwytające za serce historie, które są przedstawione na tle tureckiej kultury i sposobu życia.

W ramówce kanału DIZI znalazły się takie serialowe hity z Turcji, jak „Mamy i matki” (oryg. „Analar ve Anneler”), „Imperium miłości” („Kurt Seyit ve Şura”), „W imię sprawiedliwości” („Karadayi”), „20 minut” („20 Dakika”), „Miłość i brudne pieniądze” („Kara Para Aşk”), „Ezel” („Ezel”) oraz „Dziewczyna w czerwonej chuście” („Al Yazmalim”).

DIZI jest siódmym kanałem z ofertą reklamową w portfolio Grupy Kino Polska TV, a pierwszym którego sprzedaż reklam będzie prowadził nowy dla nas broker – TVP. Liczymy, że nasz nowy kanał zostanie pozytywnie przyjęty przez reklamodawców i osiągnie sukces komercyjny – mówi Marek Wochna, Dyrektor Sprzedaży Produktów Reklamowych w Kino Polska TV SA.

Współpraca z Kino Polska TV SA jest dla nas zarówno zaszczytem, jak i wyzwaniem. Nasze portfolio powiększa się nie tylko o nową stację, ale też o nowego nadawcę. Kino Polska TV SA od lat z sukcesem buduje pozycję swoich stacji na rynku telewizyjnym. Wierzę, że również kanał DIZI, korzystający z bogatego doświadczenia swojego nadawcy, podbije serca widzów – komentuje Ewelina Czuba, Dyrektor Biura Reklamy TVP.

Z początkiem kwietnia kanał DIZI trafił do ofert sieci Vectra i Multimedia Polska. Docelowo stację będzie można oglądać również u innych operatorów. Kanał jest nadawany 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, w jakości HD. Kanał DIZI jest obecny w kilkudziesięciu krajach świata i globalnie dociera do ponad 20 milionów gospodarstw domowych.