Proces Christine Keeler

Polityczny skandal oparty na faktach w serialu „Proces Christine Keeler” na Epic Drama

mbog

Telewizja Epic Drama premierowo pokaże serial „Proces Christine Keeler”. Produkcja opowiada o wydarzeniach z lat 60., znanych jako „afera Profumo”.

Akcja dzieje się w fascynujących czasach przemian politycznych i rewolucji obyczajowej. W 1962 roku rozpoczyna się kryzys kubański, kolejny konflikt polityczny w okresie zimnej wojny. W tym samym czasie brytyjski rząd próbuje uporać się z licznymi skandalami na tle seksualnym i szpiegowskim. Pojawia się plotka, że latem 1961 roku żonaty minister wojny, John Profumo, miał tę samą kochankę, co rosyjski szpieg.

Młoda modelka Christine Keeler (Sophie Cookson) kończy swój romans z Johnem Profumo (Ben Miles), potencjalnym kandydatem na nowego premiera. Kiedy skandaliczny trójkąt miłosny między Christine i dwoma innymi mężczyznami kończy się dramatyczną strzelaniną, modelka nagle znajduje się w centrum uwagi. Zachęcona wizją dużego zarobku, Christine opowiada jednej z gazet o romansie z Johnem Profumo i rosyjskim szpiegiem. Do swojej opowieści załącza sekretny list miłosny, który otrzymała od Profumo. To rozpoczyna ciąg zdarzeń, który wywołuje ogólnonarodowe oburzenie, a całą sprawę próbuje się zatuszować. Kozłem ofiarnym afery staje się Stephen Ward (James Norton), powiernik Christine, który zapoznał ją z ministrem.

W obsadzie znaleźli się także między innymi Ellie Bamber i Emilia Fox. Scenariusz przygotowała Amanda Coe, a za reżyserię odpowiedzialna jest Andrea Harkin.

Premierowy odcinek serialu „Proces Christine Keeler” zostanie wyemitowany w środę, 14 kwietnia o godzinie 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w każdą środę o tej samej porze.