Serial „Rysa” od 13 kwietnia w telewizji AXN

  • Telewizja
Autor: mbog

We wtorek, 13 kwietnia telewizja AXN rozpocznie emisję serialu „Rysa”. Produkcja przedpremierowo była udostępniona w serwisach Ipla TV i Cyfrowy Polsat GO.

„Rysa” jest kryminałem połączonym z elementami thrillera psychologicznego. Główna bohaterka – Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska) jest policjantką pracującą w warszawskim wydziale zabójstw. Oprócz walki z przestępcami, musi mierzyć się również z własnymi problemami o podłożu psychicznym – dręczą ją lęki, a także cierpi na zaniki pamięci.

Monika Brzozowska stara się rozwiązać sprawę morderstw. Kolejne zbrodnie, które zostały dokonane w charakterystyczny, podobny sposób, pozwalają jej przypuszczać, że poszukuje seryjnego zabójcy. Policjantka odkrywa również, iż sprawa łączy się z nią samą, jej błędami młodości. Bohaterka zostaje zmuszona do spojrzenia wstecz, walki z demonami przeszłości.

„Rysę” warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację – mówi Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa” i wiodący scenarzysta serialu. – Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo, tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie.

W serialu występują między innymi: Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski, Dawid Ogrodnik i Maciej Zakościelny. Produkcję reżyserują Maciej Migas, Łukasz Kośmicki oraz Leszek Dawid. Serial oparty jest na książce Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Produkcja powstała na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Producentem jest Endemol Shine Polska.

15 stycznia serial „Rysa” został udostępniony w serwisach Ipla TV i Cyfrowy Polsat GO. Po kilku miesiącach produkcja została chwilowo usunięta.

Emisja serialu „Rysa” we wtorki o godzinie 22:00 w AXN.