Kanał Sportowy kończy współpracę z Robertem Burneiką. Kontrowersje związane z suplementami

rafs

Kanał Sportowy zakończył współpracę z Robertem Burneiką, znanym również jako „Hardkorowy Koksu”.

Kanał pracował z kulturystą i trenerem personalnym od początku sierpnia. Po czerwcowym „Hejt Parku” z jego udziałem nawiązano współpracę z Burneiką w ramach cotygodniowego programu „Hardkorowy Koksu FM”. W jego ramach prowadzone było przez Macieja Turskiego (prowadzący programu „Oktagon Live”) Q&A z Burneiką. Ponadto była możliwość dodzwonienia do studia ze swoimi pytaniami.

Suplementy z niedozwolonymi substancjami

Na kanale YouTube „Nie wiem, ale się dowiem” pojawił się materiał, w którym pojawiła się teza, że „Hardkorowy Koksu” sprzedaje produkty, zawierające „Sarmy” mogące zaszkodzić użytkownikom. O „suplementach” opowiadał także w czerwcowym „Hejt Parku”, który prowadzili Mateusz Borek i Maciej Turski. W materiale pokazało w jaki sposób Burneika tłumaczył zalety produktu w następnych programach na łamach „KS”.

Borek podczas „Hejt Parku” wypowiedział ponadto opinię, jakoby każdy mężczyzna po 30. roku życia musi stosować sterydy, powołując się na głos naukowca z amerykańskiego uniwersytetu. Według „Nie Wiem, Ale Się Dowiem” jest to manipulacja. Film zamieszczony na YouTube szybko rozniósł się po Twitterze i innych mediach społecznościowych.

Do programu „Hardkorowy Koksu FM” dodzwonił się w poniedziałek, 22 sierpnia Patryk „patryk2703” Barański, znany z niepochlebnych opinii na temat m.in. Burneiki. Ten, gdy go usłyszał kilkukrotnie poprosił reżyserkę aby rozłączyła widza. Kiedy jednak dopuszczono Patryka do zadania pytania, Burneika zaprzeczał, jakoby sprzedawał zakazane produkty w Polsce, bo zajmuje się tym firma z Anglii.

Kanał Sportowy kończy współpracę. „Nie posiadaliśmy informacji na temat działalności pana Burneiki”

We wtorek, 23 sierpnia o opinię w sprawie działalności prowadzonej przez Burneikę zapytano na Twitterze Krzysztofa Stanowskiego. Jeden z właścicieli Kanału Sportowego wezwał widzów, żeby nie kupowali takich substancji, a także wyraził nadzieję na usunięcie publikacji z łamów kanału.

W środę, 23 sierpnia Kanał Sportowy wystosował oświadczenie do widzów. W nim ogłoszono, że zakończyli współpracę z Robertem Burneiką, a wszystkie trzy filmy z jego udziałem zostały skasowane. Jak kanał podkreśla, nie mieli informacji odnośnie do działalności prowadzonej przez Litwina.

Kanał Sportowy nadaje na YouTube od 1 marca 2020 roku. W ramówce można znaleźć głównie programy o tematyce piłkarskiej, a także magazyny dotyczące NBA, Formuły 1, tenisa, boksu, żużla czy mieszanych sztuk walki. Również obecne są programy „Hejt Park” z rozmowami ze sportowcami i osobami z różnych dziedzin kultury, sztuki i polityki. Właścicielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski. Prezesem zarządu jest Maciej Sawicki. Od początku sierpnia kanał nadaje ze studia w Konstruktorska Business Center w Warszawie.