Kanał Sportowy przenosi się do nowej siedziby

rafs

Od wtorku, 2 sierpnia Kanał Sportowy przeniesie się do swojej nowej siedziby. Do poniedziałku, 1 sierpnia programy będą nadawane z odtworzenia.

Do tej pory Kanał Sportowy nadawał ze studia na ulicy Domaniewskiej 37A w warszawskim „Mordorze”. Tam również mieści się redakcja Grupy Weszło. Nie wiadomo, czy redakcja tej grupy także będzie zmieniać swoją siedzibę.

Kanał Sportowy z nowej siedziby, pożegnanie ze starą

Program „Zebranie Zarządu” był ostatnim, który odbył się na żywo w starej siedzibie. Podczas programu wynoszono z niej elementy scenografii, w tym stoły na koniec programu.

fot. YT Kanał Sportowy

Pozostałe programy, które zostaną nadane w tym tygodniu będą puszczone „z taśmy”. Związane jest to z przenosinami do nowego miejsca. Te uzasadniał na początku czerwca Krzysztof Stanowski, mówiąc, że w starym biurze zespół kanału się już nie mieścił. „Kanał” ma zadebiutować w nowym studiu we wtorek, 2 sierpnia.

Nowe (600 metrów kwadratowych) ma pozwolić na „produkcję nowych programów w lepszej jakości”. Część z nich miałaby miałyby zastąpić te, z których włodarze nie są do końca zadowoleni. Niektóre formaty będą niezwiązane z typowo sportowym profilem kanału. Zmiany dotyczą większej przestrzeni biurowej. Według informacji podanych w ostatnim programie na żywo, scenografia się znacząco nie zmieni, ponieważ autorzy kanału są z niej zadowoleni. Będą za to dwa studia do emisji programów.

Kanał Sportowy nadaje na YouTube od 1 marca 2020 roku. W ramówce można znaleźć głównie programy o tematyce piłkarskiej, a także magazyny dotyczące NBA, Formuły 1, tenisa, boksu, żużla czy mieszanych sztuk walki. Również obecne są programy „Hejt Park” z rozmowami ze sportowcami i osobami z różnych dziedzin kultury, sztuki i polityki. Właścicielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski. Prezesem zarządu jest Maciej Sawicki.