Kanał Sportowy z programami o sytuacji na Ukrainie. Robert Mazurek prowadzącym

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Kanał Sportowy chce za ponad tydzień wdrożyć specjalne wydania „Hejt Parku” związane z sytuacją wojenną na Ukrainie. Cykl ma prowadzić Robert Mazurek.

O organizacji takich programów poinformował podczas zebrania zarządu w piątek, 25 lutego Krzysztof Stanowski. Dziennikarz wskazał na to, że w przyszłym tygodniu odbędą się dwa programy „Hejt Park” o tematyce geopolitycznej. Potem, od następnego tygodnia co 3-4 dni chcą nadawać „Hejt Parki” poświęcone tematyce wojny na Ukrainie. Te poprowadzi Robert Mazurek. Jak wskazał Stanowski, oni nie czują się kompetentni do tego, by prowadzić takie programy regularnie, a prowadzący „Porannej rozmowy” w RMF FM ma doświadczenie.

Mazurek ma zapraszać specjalistów od tematyki wojennej. Widzowie będą mogli dzwonić do programu. Kanał chce wykorzystać możliwość dotarcia do młodych widzów, a także to, że w przeciwieństwie do telewizji nie mają ograniczeń czasowych. Również będzie przygotowana „pigułka informacyjna” dla tych, którzy nie są na bieżąco z wiadomościami lub śledzą, ale potrzebują je uporządkować.

Atak Rosji na Ukrainę – reakcja polskich mediów

Wcześnie rano w czwartek, 24 lutego rosyjskie wojska weszły na terytorium Ukrainy ze strony wschodu i północy kraju.  Polskie media przekazują informacje dotyczące rozwoju sytuacji wojennej. Stacje informacyjne w Polsce zawiesiły emisję nocnych powtórek programów i emitują swój program bez przerwy. O tym poinformowały na swoich antenach wieczorem w czwartek, 24 lutego.