Kanał Ultra TV 4K w ofercie TVN Media

  • Telewizja
Autor: mbog

Od 1 października TVN Media, pod marką Premium TV, będzie reprezentować stację Ultra TV 4K w zakresie sprzedaży i planowania czasu reklamowego, sponsoringów i akcji specjalnych.

Ultra TV 4K jest pierwszym polskim całodobowym kanałem nadający wyłącznie treści zarejestrowane w natywnej rozdzielczości 4K, pozwalającej uzyskać kinową jakość obrazu w warunkach domowych. W ofercie kanału znajdą się przede wszystkim audycje muzyczne, ale także pozycje dokumentalne oraz filmowe. W przyszłości wybrane audycje będą również nadawane w technologii HDR.

Ultra TV to kolejny, obok NTL, kanał telewizyjny z portfolio MWE Media, który będzie reprezentowany brokersko przez Premium TV. Jako TVN Media stawiamy na jakość i rozwój technologii w obszarze produktów skierowanych do widza i reklamodawców, dlatego cieszy nas dołączenie do oferty kanału, który opiera swój pomysł na biznes na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych – mówi Andrzej Karasowski, Dyrektor Premium TV, TVN Media.

Stacja została uruchomiona w lutym 2019 roku. Początkowo kanał został udostępniony abonentom Vectry. Aktualnie Ultra TV 4K jest dostępne w ofercie największych sieci kablowych.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że Ultra TV w tak szybkim czasie zyskało zauważalny zasięg techniczny, stając się najpopularniejszym polskim kanałem w jakości 4K. Obecnie stacja jest dostępna w ofertach praktycznie wszystkich kluczowych operatorów telewizji kablowej oraz IPTV, ale już wkrótce poszerzy swój zasięg o kolejne formy dystrybucji linearnej telewizji. Telewizory 4K dominują już w sprzedaży w Polsce od kilku lat i widzowie coraz bardziej poszukują tej najwyższej jakości na swoich listach kanałów. Dzięki uruchomieniu sprzedaży reklam z TVN Media będziemy mogli jeszcze bardziej inwestować w rozwój Ultra TV. Planujemy także start na antenie szeregu nowych polskich produkcji, które są już przez nas tworzone w tej jakości – mówi Michał Winnicki, Prezes Zarządu MWE Media Sp. z o.o.

Telewizja Ultra TV 4K od 1 października będzie objęta monitoringiem Nielsen Audience Measurement.