Kanał Zero z opcją „Wesprzyj” na YouTube. „Nie ma z tego na razie żadnych korzyści”

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Kanał Krzysztofa Stanowskiego rozpoczyna nową akcję. Tym razem chodzi o opcję wsparcia finansowego w ramach portalu YouTube.

Chodzi o „Wesprzyj” , czyli możliwość wspierania comiesięcznego twórcy w ramach portalu. Istnieje to od wielu lat. Umożliwia twórcom dawanie benefitów swoim subskrybentom, którzy dodatkowo wspierają pieniężnie kanał. Zwykle jest to między innymi dostęp do unikalnych treści czy też wcześniejszy dostęp do niektórych produkcji.

Kanał Zero wdraża tę możliwość po 2 miesiącach od startu. Obecnie są dostępne cztery progi wsparcia Kanału Zero. Są to „Zero”, „Większe Zero”, „Największe Zero” i „Mniej Niż Zero”.  Najtańsze z nich jest „Zero”, które umożliwia wspieranie kanału Krzysztofa Stanowskiego za 9,99 zł miesięcznie. Następne z nich są warte 39,99, 99,99, a najdroższy jest ostatni, kosztujący 199,99 zł miesięcznie.  Dostęp do opcji ma umożliwiać wcześniejszy dostęp do filmów, zwracanie się do wspierających, filmy i transmisje na żywo specjalnie dla nich oraz czat tylko dla wspierających i zwracanie się do nich w trybie priorytetowym. Wyższe opłaty umożliwiają także kontakt kanału przez media społecznościowe ze wspierającym.

fot. YT Kanał Zero

Na pytanie o uruchomienie wsparcia odniósł się na portalu X Krzysztof Stanowski. Dodał, że nie ma z tego na razie żadnych korzyści dla wspierających, mimo że można dawać pieniądze na rozwój kanału.

O projekcie Kanał Zero

Kanał Zero ruszył w czwartek, 1 lutego 2024 roku. Treści dotyczą tematów naukowych, biznesowych, showbiznesowych, sportowych, militarnych oraz politycznych. Wśród twórców kanału są między innymi: właściciel Krzysztof Stanowski oraz Robert Mazurek, Przemysław Rudzki, Jarosław Wolski, Rajmund Andrzejczak, „Tede”, Monika Goździalska, Maciej Dąbrowski oraz Izabella Krzan. Na samym początku w zespole był Mariusz Zielke, ale opuścił go, bo dostał lepszą propozycję pracy. Od kwietnia 2024 roku do zespołu dołączyła była dziennikarka Telewizji Polskiej Arleta Bojke, specjalistka do spraw tematów wschodnich. Z nadawcą publicznym zakończyła współpracę z końcem marca. Dziennie kanał publikuje 3-4 propozycje, w tym programy na żywo.