Katarzyna Kozłowska nie jest już szefową redakcji Faktu

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: rafs

Znany tabloid bez redaktorki naczelnej.

Katarzyna Kozłowska złożyła rezygnację ze stanowiska szefowej redakcji gazety „Fakt”. Dziennikarka pełniła stanowisko przez ostatnie 4 lata, to jest od stycznia 2019 roku. Wcześniej była związana z redakcjami tygodnika „Wprost” czy dziennika „Polska”.  Rekrutacja na nowego szefa dziennika ma ruszyć jeszcze na początku lipca.

Z powodów rodzinnych nie będę mogła w najbliższym czasie poświęcić się tej odpowiedzialnej roli w sposób, który by mnie satysfakcjonował. W związku z tym już jakiś czas temu poprosiłam zarząd o odwołanie mnie z funkcji redaktor naczelnej Faktu. Bardzo dziękuję Zespołowi Faktu: dziennikarzom, redaktorom, wydawcom, fotoedytorom, specjalistom social mediów, fotografom, grafikom, montażystom, specjalistom korekty za te ponad 4 intensywne lata – w trakcie których stworzyliśmy 1400 wydań Faktu i wydaliśmy serwis ponad 1600 razy. Dziękuję Wam za Waszą otwartość i za to, że mogłam się od Was uczyć. Z pewnością przed Faktem, podobnie jak przed całym rynkiem medialnym, stoi wiele wyzwań. Nie mam jednak wątpliwości, że RASP będzie dla redakcji pewnym, stabilnym parterem. Jestem wdzięczna Wydawnictwu, moim szefom i kolegom, za zapewnienie mi jako redaktorowi pełnej niezależności mówi Katarzyna Kozłowska.

Dziennikiem do momentu wyłonienia nowej szefowej lub nowego szefa redakcji ma kierować zastępca Kozłowskiej, Marcin Kowalczyk. Na stanowisku zastępczyni pozostaje także Aldona Toczek, która pełni tę rolę od marca 2019 r.

Marcin Kowalczyk, fot. RASP

Bardzo dziękuję Katarzynie za profesjonalizm, zaangażowanie i niezależność w kierowaniu redakcją Faktu przez ostatnie cztery lata. Pod przewodnictwem Katarzyny, Fakt przeszedł udaną transformację cyfrową, równocześnie utrzymując pozycję lidera na wymagającym rynku prasowym. Fakt.pl od kilku lat utrzymuje dwucyfrową dynamikę wzrostu i plasuje się wśród najpopularniejszych serwisów on-line. Mimo głębokich zmian na rynku mediów, Fakt zachował swoją tożsamość – jest blisko ludzi, pochylając się nad najważniejszymi sprawami społecznymi, politycznymi i gospodarczymi- mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Co to jest „Fakt”?

„Fakt” jest dziennikiem wydawanym nieprzerwanie od 22 października 2003 roku. Należy do gatunku gazet typu tabloid. Jest wzorowana na niemieckim odpowiedniku „Bild”.  Gazeta wydawana jest od poniedziałku do soboty, wydania przeważnie mają 24 strony. Wydawana jest z dodatkami takimi jak program telewizyjny czy magazyn lifestyle „Dobre Chwile”.