Katarzyna Kozłowska nową redaktor naczelną „Faktu”

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mnie

14 stycznia 2019 r. Katarzyna Kozłowska obejmie stanowisko redaktor naczelnej dziennika „Fakt” i będzie odpowiedzialna za pracę redakcji oraz strategię rozwoju gazety.

– Katarzyna Kozłowska posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi markami mediowymi. Jestem przekonany, że wraz z całym zespołem redakcyjnym będzie miała wpływ na dalszy rozwój marki „Fakt” i zapewni mu jeszcze mocniejszą pozycję w polskim ekosystemie medialnym. Pragnę również podziękować Marcinowi Walterowi, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Fakt”, który przez ostatnie cztery miesiące z sukcesem prowadził gazetę – powiedział Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Katarzyna Kozłowska przechodzi do „Faktu” z „Dziennika Gazety Prawnej”, w którym w ostatnich miesiącach kierowała redakcją „Magazynu”. To jej powrót do „Faktu” – pracowała w dzienniku w latach 2004–2007, pełniąc różne funkcje, w tym kierownika działu Polityka. W latach 2007-2008 była zastępcą redaktora naczelnego „Super Expressu”, odpowiedzialną za działy Polityka, Opinie i Foto. W latach 2008-2010 była wicenaczelną tygodnika „Wprost”, a następnie p.o. redaktor naczelnej „Wprost”. Następnie była wydawcą i komentatorem w dzienniku „Polska The Times” (2010-2011).

Do września redaktorem naczelnym „Faktu” był Robert Feluś. Zrezygnował ze stanowiska po powszechnej krytyce artykułu „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”, który był poświęcony zmarłemu synowi byłego premiera Leszka Millera.