Kinga Kosik-Burzyńska z Klubu Komediowego nową prowadzącą poranki w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Do grona prowadzących poranny program RMF FM „Wstawaj, szkoda lata!” dołącza od 30 czerwca Kinga Kosik-Burzyńska, aktorka i parodystka znana z Klubu Komediowego.

Kinga Kosik-Burzyńska będzie współprowadziła poranny program w RMF FM wraz z dotychczasowymi duetami prowadzących: Przemysławem Skowronem i Tomaszem Olbratowskim oraz Jackiem Tomkowiczem i Mariuszem Kałamagą.

Kinga Kosik-Burzyńska jest aktorką, improwizatorką i parodystką na co dzień związaną z warszawskim Klubem Komediowym, gdzie od ponad czterech lat improwizuje i gra w spektaklach pisanych. Należy do grupy improwizatorów Humbuk. Jest doświadczoną instruktorką improwizacji: pracuje z grupą warszawskich aktorów, prowadziła też warsztaty dla pracowników firm.

„Wstawaj, szkoda lata!” to letnia odsłona audycji „Wstawaj, szkoda dnia”. Można jej słuchać codziennie od godziny 6:00 w RMF FM.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.