Bednarek, Kupicha, Cleo, Smykiewicz i Kwiatkowski. Lato w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Letnia ramówka RMF FM ruszy 26 czerwca. Rozgłośnia zaprosi słuchaczy m.in. na podróż „Przebojowym Pociągiem” z gwiazdami, Maraton Serialu „07 zgłoś się” i oglądanie wschodu Słońca z Dawidem Kwiatkowskim.

Akcje specjalne

W sobotę, 26 czerwca RMF FM zaprasza do Mikołajek, gdzie przez cały dzień turystom i mieszkańcom towarzyszyć będzie miasteczko rozgłośni. Wśród atrakcji m.in. koncert akustyczny Antka Smykiewicza, loty żółto-niebieskim balonem i rejsy motorówką RMF FM oraz kulinarne przysmaki dla turystów: tarta ze szparagami i zapiekanka z sandaczem. Relacje z tego niezwykłego wydarzenia przez cały dzień na antenie stacji.

3 lipca w trasę z Rzeszowa do Trójmiasta wyruszy „Przebojowy Pociąg RMF FM”. Bezpłatne bilety dla całej rodziny słuchacze będą mogli wygrać przez pierwszy tydzień wakacji w konkursie na antenie stacji. W podróży towarzyszyć im będą m.in. Kamil Bednarek, Piotr Kupicha, Cleo, Krzysiek Golonka, C-BooL i Gromee. Akcja jest organizowana przy współpracy ze spółką PKP INTERCITY, zapewniającą do realizacji przejazdu specjalną żółtą lokomotywę wagony z taboru przewoźnika.

7 lipca w Krakowie RMF FM organizuje Maraton z serialem „07 zgłoś się”. Wydarzenie rozpocznie się po godzinie 16:00 odsłonięciem gwiazdy Bronisława Cieślaka, w Alei Gwiazd koło Wawelu, gdzie obecna będzie rodzina i fani aktora. A dla słuchaczy, w PRL-owskiej atmosferze, którą zapewni grupa rekonstrukcyjna, stacja przygotuje konkursy i koszulki z wizerunkiem kultowego porucznika Borewicza do wygrania.

31 lipca RMF FM znów obserwować będzie wschód Słońca – w tym roku z Dawidem Kwiatkowskim, który zaraz po nadejściu świtu zagra mini koncert na jednej z bałtyckich plaż. A lato RMF FM zakończy Finałem Finałów akcji „Twoje 5 minut”. Słuchacze wybiorą spośród finalistów dotychczasowych edycji zabawy jedną gwiazdę, dla której nagrodą będzie supportowanie Beaty Kozidrak podczas koncertu na krakowskich Wiankach. Cała lista nominowanych prezentowana będzie w piątki po 18:00, a zwycięzca zostanie ogłoszony 27 sierpnia.

Letnia ramówka

Na antenie przez całe wakacje nie zabraknie „Najlepszej Muzyki na Lato” i specjalnych programów. Od rana RMF FM będzie budził w programie „Wstawaj, szkoda lata” (codziennie, godz. 6-10), o dobry nastrój zadbają stali prowadzący: Przemek Skowron, Jacek Tomkowicz, Tomasz Olbratowski i Mariusz Kałamaga. W paśmie „Lato wszędzie” (dni powszednie 10-14:30, niedziele 10-15) RMF FM udowadniać będzie, że „Stara Miłość nie Rdzewieje” – stacja poszukiwać będzie wakacyjnych miłości słuchaczy sprzed lat. Natomiast popołudniami w programie „Czas Letni” (dni powszednie 14:30-19, weekendy 15-20) pojawi się „Gorąca sekretarka na wakacjach”, dzięki której RMF FM odda antenę w ręce słuchaczy. Wieczory to „POPlista Plus Wakacje” (dni powszednie, 19-24) z notowaniem listy przebojów i najnowszymi hitami od Darka Maciborka i Marcina Jędrycha.

W soboty powróci program „Co Ludzie Powiedzą” (10-15), w którym prowadzący i reporterzy komentować będą bieżące wydarzenia wraz ze słuchaczami. Po 20:00 natomiast pojawi się lekko pikantny, miłosno-imprezowy „Gorący wieczór w RMF FM”, a w nim m.in. Mariusz Kałamaga, z przymrużeniem oka odpowie na problemy łóżkowe Polaków. W cyklu „Pani pozna Pana” emitowane będą nietypowe ogłoszenia matrymonialne od słuchaczy, a prowadzący szukać będą właściwego partnera lub partnerki.

W niedzielę powraca też program „To się wytnie” (godz. 20-22), czyli miks muzyki i najzabawniejszych telefonów słuchaczy. Pojawią się też wakacyjne edycje seriali sensacyjnych RMF FM: „Sceny zbrodni: Najwięksi Kanciarze PRL-u” oraz „Dorwać Bestię: Zapomniane zbrodnie przedwojennej Polski” (oba w niedzielę, 22-24), a także „Misja Specjalna: KGB kontra CIA – Wojny Kontrwywiadów” (wtorki po 23:00).

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.