Kobiety autorkami artykułów w „Magazynie Świątecznym”

  • Prasa
  • Dzienniki
  • Tygodniki
Autor: rafs

W najnowszym dodatku do Gazety Wyborczej „Magazyn Świąteczny”, autorkami artykułów będą tylko kobiety. „Wyborcza kobiet” będzie dostępna od soboty, 3 marca.

„Wyborcza kobiet” skupi się na kobiecym punkcie widzenia na świat. Czytelnicy znajdą także informacje, skąd kobiety biorą inspirację i siłę do zmiany rzeczywistości. W numerze Dominika Wielowieyska napisze, jak zmieniłaby Polskę, a Dorota Wysocka-Schnepf porozmawia z Anne Applebaum o jej najnowszej książce. Justyna Dąbrowska porozmawia z Magdaleną Tulli o rozpoczynaniu dialogu z bliskimi, którzy mają odmienne od nas poglądy polityczne. Będzie także raport o życiu kobiet w Polsce i poradnik, jak nie dać się wiosennemu przemęczeniu.

W „Wyborczej kobiet” będzie także o najnowszym filmie muzy Pedro Almodovara Rossy de Palmą. Pojawią się również historie kobiet z Oneg Szabat, tworzących Archiwum Ringelbluma. Miłośnicy psychologii przeczytają rozmowę  Agnieszki Jucewicz z profesorem Bogdanem de Barbaro, który opowie, czym jest dobra i zła pokora.