Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Koncert Laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w TVP

mbog

W czwartek, 21 października Telewizja Polska zaprasza do TVP1, TVP Kultura, TVP Polonia oraz do kanału streamingowego TVP Kultura 2 na uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Koncert Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie otworzy uroczysta gala wręczenia nagród, z której transmisja na antenach TVP rozpocznie się o godzinie 18:50. Natomiast po godzinie 20:30 zaprezentują się laureaci nagród głównych w kolejności od VI do II. Wieczór zwieńczy koncert fortepianowy e-moll op. 11 w interpretacji Bruce’a (Xiaoyu) Liu, zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego. Pianiście będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki.

W związku z transmisjami wydarzeń związanych z Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, zmieniono ramówkę telewizyjnej Jedynki i Dwójki. Widzowie TVP1 od godziny 18:50, z przerwą na „Wiadomości” o 20:00, będą mogli oglądać wspomniane koncerty. Natomiast TVP2 pokaże programy znane z pierwszej anteny Telewizji Polskiej. Od godziny 20:35 stacja emitować będzie kolejno: „Leśniczówkę”, „Na sygnale”, „Sprawę dla reportera” i „Magazyn śledczy Anity Gargas”.

Uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina od godziny 18:50 w TVP1, TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Kultura 2.