Wojenne dziewczyny 5

Nowy sezon serialu „Wojenne dziewczyny” od 19 września w TVP1

mbog

„Wojenne dziewczyny” powracają. W piątym sezonie do oddziału dołączy „Nitka”, w którą wcieli się Maja Szopa. Nowe odcinki będzie można oglądać od 19 września w TVP1.

Trwa kolejny rok wojny. Do oddziału Irki i Ewki dołącza nowa osoba – Nitka. Dziewczyny muszą wspólnie wykonać akcję. Mają przeprowadzić cichą i szybką egzekucję „Pięknego Ernesta”. Jednak dyskretna akcja przeradza się w regularną strzelaninę. Dziewczyny ostatecznie unikają poważniejszych konsekwencji.

Poszukiwana listem gończym Marysia ukrywa się w Hrubieszowie. Jest pielęgniarką w szpitalu, w którym Andrzej pracuje jako lekarz. Gdy do Hrubieszowa przyjeżdża Ewa, Marysia zastanawia się, czy wracać do Warszawy. Sprawę ułatwia fakt, że została rozpoznana przez folksdojcza, który zawiadamia o jej kryjówce gestapo. W ostatniej chwili dziewczynom udaje się wyjechać.

W nowym sezonie nie zabraknie też miłosnych rozterek. Irka spróbuje wrócić do normalności po śmierci Kamila. Zacznie spotykać się z Olkiem. Chłopak oszołomiony jej urokiem, wyzna jej miłość.

W główne role ponownie wcielą się Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander. Do dziewczyn dołączy Maja Szopa, czyli serialowa „Nitka”. W obsadzie znaleźli się również między innymi Michał Czernecki, Danuta Stenka, Magdalena Czerwińska oraz Mateusz Rzeźniczak. Reżyserami serialu są Anna Kazejak i Filip Zylber.

Nowe odcinki „Wojennych dziewczyn” od 19 września w TVP1. Emisja w niedziele o godzinie 20:15. Serial można również oglądać w serwisie vod.tvp.pl.