Koncert „Polska Pomaga” mieszkańcom Wenezueli

  • Radio
  • Telewizja
  • Polskie Radio
  • TVP
Autor: mbog

28 kwietnia, w niedzielę w Teatrze Królewskim w Warszawie, odbędzie się Koncert Wielkanocny w ramach akcji „Polska Pomaga”. Dochód z koncertu oraz SMS-owej zbiórki zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom dotkniętej kryzysem Wenezueli. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP 2 oraz Program 2 Polskiego Radia.

Wieczór wypełni muzyka tematycznie związana ze Świętami Paschalnymi. Artyści Polskiej Opery Królewskiej, soliści, zespół wokalny oraz zespół instrumentów dawnych Capella Regia Polona pod batutą Krzysztofa Garstki wykonają zarówno tradycyjne polskie pieśni wielkanocne pochodzące z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej. Podczas koncertu nie zabraknie również muzycznych akcentów z Ameryki Południowej. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny.

Organizatorzy wydarzenia – Caritas Polska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizją Polska, Polskie Radio oraz Polska Opera Królewska – pragną w ten sposób zwrócić uwagę Polaków na potrzeby Wenezuelczyków, którzy od kilku miesięcy przeżywają największy od lat kryzys gospodarczy i polityczny. Brakuje tam żywności, prądu, leków, środków czystości.

Koncert będzie czwartym spotkaniem w ramach akcji „Polska Pomaga”. Do tej pory, dzięki hojności Polaków, przekazano wsparcie między innymi dla rodzin w Syrii i na Ukrainie.

Koncert Wielkanocny „Polska Pomaga” rozpocznie się 28 kwietnia, w niedzielę o godzinie 20:05. Wydarzenie będzie można obejrzeć w TVP 2 oraz posłuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia.