Koncerty w Hard Rock Cafe i trzeci „Wielki Test z klasyki rocka”. Letnia ramówka Rock Radia

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Już w piątek, 25 czerwca w Rock Radiu rozpoczną się wakacje, a wraz z nimi ruszy letnia ramówka stacji. Znajdą się w niej m.in. programy nadawane co piątek z plenerowego studia w warszawskim Hard Rock Cafe, w którym wystąpią zespoły wyłonione w Festiwalu Klasyki Rocka.

To specjalny konkurs stacji, w którym bierze udział 50 wykonawców rockowych coverów, rywalizując o wyjątkowe nagrody. Po 9 wakacyjnych występach – 3 września słuchacze poznają zwycięzcę festiwalu, który nagra własną płytę w Akademii Rocka i wystąpi na jednej scenie z zespołem Ira. Obecnie, do 25 czerwca, trwa głosowanie słuchaczy, które wyłoni 9 finalistów spośród 50 zespołów.

Przez całe wakacje, jak co roku, słuchacze Rock Radia będą też mogli sprawdzić się z wiedzy o ulubionym gatunku muzyki – tym razem w 3. „Wielkim Teście z klasyki rocka”. Finał, w którym wezmą udział zwycięzcy rozgrywek z największą liczbą punktów oraz zaproszeni przez redakcję goście, odbędzie się 27 sierpnia. Zgłoszenia do testu przyjmowane są na rockradio.pl, a zabawa rozgrywana jest na antenie od poniedziałku do piątku po godzinie 14:00.

Oprócz tego w letnie dni od 10:00 do 20:00 w audycji „Cały rock wakacje” słuchacze i gwiazdy będą zdradzać, do czego są zdolni, kiedy dzieci nie ma w domu, a w piątki między 13:00 a 15:00 znane osoby będą polecać w Rock Radiu najlepsze klasyki rocka do słuchania w podróży na wakacje. W soboty o 20:00 stacja zaprosi zaś słuchaczy na wakacyjne koncerty, których wykonawców wybiorą internauci na profilu stacji na Facebooku.

Rock Radio

Rock Radio

Cztery lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie utwory rockowe. Na antenie Rock Radia można usłyszeć artystów takich jak Led Zeppelin, The Doors, Queen, Perfect, AD/DC i U2. Właścicielem rozgłośni jest Agora.