Kontrowersyjne dokumenty w czwartki w Discovery Life

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Discovery Life kontynuuje emisję kontrowersyjnych dokumentów w czwartkowe wieczory. W marcu widzowie poznają dramaty osób cierpiących na niezwykle rzadkie, nieuleczalne choroby, ale też zobaczą ekscentryków prowadzących dziwaczny, a nawet szokujący styl życia. Emisja dokumentów o godzinie 21:50.

Już 4 marca widzowie obejrzą „Być jak Hulk”, który opowiada o rodzącej się w Brazylii niepokojącej, undergroundowej kulturze ekstremalnej kulturystyki. Jej członkowie są w stanie wstrzyknąć do swego ciała zagrażające życiu substancje, środki przeciwbólowe czy alkohol, aby niewiarygodnie je powiększyć.

Być jak Hulk
„Być jak Hulk” – fot. Discovery Communications

W kolejny czwartek, 11 marca zostanie wyemitowany dokument „Kobieta w ciele dziecka”, o mającej zaledwie 99 centymetrów wzrostu Hannah Kritzeck, jednej z najmniejszych kobiet na świecie. Pomimo wielu współistniejących chorób, dwudziestolatka chce za wszelką cenę udowodnić swoją niezależność.

Natomiast 18 marca widzowie zobaczą produkcję „Niebezpieczna bezsenność” o wadze snu dla naszego zdrowia i życia. Dr Pixie McKenna, która na co dzień leczy osoby cierpiące na zaburzenia w tej sferze – narkolepsję, bezsenność, bezdech senny – oraz pracuje ze świeżo upieczonymi rodzicami, zmęczonymi nocnymi pobudkami, dołączy do zespołu profesora Nialla Moyny na uniwersytecie w Dublinie, by wspólnie przeprowadzić eksperyment. Grupa ochotników podejmie wyzwanie, by nie spać 40 godzin.

25 marca stacja pokaże dokument „Siostry zrośnięte głowami”. Produkcja przedstawia historię bliźniaczek syjamskich Tatiany i Kristy Hogan. Dziewczynki, wbrew prognozom lekarzy, żyją zrośnięte głowami już od 10 lat i zostały okrzyknięte „medycznym cudem”.