Program popularnonaukowy „Kopernik była kobietą” od lutego w Super Polsat

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

8 lutego na antenie Super Polsat zadebiutuje nowy program – „Kopernik była kobietą”. Popularnonaukowe show poprowadzą Ola Kot oraz Milena Harzyńska.

W programie „Kopernik była kobietą” pojawią się rozmowy na temat różnych zjawisk i naukowych odkryć. Prowadzące wraz z ekspertami i zaproszonymi gwiazdami przeprowadzą doświadczenia na własnej skórze. Nie zabraknie również testów sprzętów wyposażonych w nowoczesne technologie.

Popularnonaukowy program poprowadzą Ola Kot i Milena Harzyńska. Ola Kot jest prezenterką stacji Eska TV (właścicielem stacji jest Grupa Polsat). Była również uczestniczką dziesiątej edycji show Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Wcześniej pojawiała się również na antenie Nowa TV, 8 TV i Polo TV w roli prezenterki prognozy pogody. Milena Harzyńska jest dziennikarką, scenarzystką, a z zamiłowania fotografką. W przeszłości pracowała między innymi w TVN, Polsat News i Obserwatorze Finansowym.

Program „Kopernik była kobietą” powstał we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdjęcia ruszyły w październiku 2019 roku. Program był nagrywany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

„Kopernik była kobietą” będzie można oglądać od 8 lutego, w soboty o godzinie 13:30 w Super Polsat.