„Kryminał Wronki” od 9 maja w Telewizji WP

  • Telewizja
Autor: mbog

9 maja, w czwartek Telewizja WP rozpocznie emisję nowego programu „Kryminał Wronki”. Widzowie stacji zobaczą m.in.: jak wygląda strefa dla więźniów chorych psychicznie oraz jak przebiega terapia leczenia uzależnionych.

Widzowie poznają różne historie ludzi, którzy odsiadują wyroki, w tym te za najcięższe przestępstwa – zabójstwa. Ponadto zobaczą kulisy życia i pracy w więzieniu. W „Kryminale Wronki” przedstawiono także historię mężczyzny, który przemierza całą Polskę, by zobaczyć miejsce, w którym zamordowano jego stryja – jedną z dwóch ofiar kary śmierci wykonanych w więzieniu we Wronkach.

„Kryminał Wronki” opowiada o skutkach drastycznego pogubienia się w życiu, które wiodło do najpoważniejszych przestępstw. To także historie o próbie poradzenia sobie z absolutną izolacją. Od ucieczki w muzykę i pisanie piosenek przez pracę nad sobą w czasie więziennej terapii po apatie. To bardzo trudne życiorysy zamknięte w potężnym więzieniu, którego życie pokazujemy od środka – powiedział Jan Józefowski, autor programu.

Pierwszy sezon, 10 odcinków, powstawał przez niemal rok. Nadawca informuje, że zespół pracujący nad programem oddawał więźniom głos, ale potem dokładnie weryfikował przedstawiane przez nich historie. Program na zamówienie Telewizji WP wyprodukowała Grupa medialna WTK z Poznania. Producentem jest Krzysztof Szydłowski, prezes WTK, a autorem Jan Józefowski, twórca wielu reportaży telewizyjnych, na co dzień wydawca i reporter WTK.

„Kryminał Wronki” premierowo będzie można oglądać od 9 maja, w niedziele o godzinie 22:00 (dwa odcinki) w Telewizji WP.