Krzysztof Skórzyński odsunięty od programów politycznych w TVN Grupa Discovery

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Zakończyło się postępowanie TVN w sprawie Krzysztofa Skórzyńskiego. Redaktor na mocy porozumienia z przełożonymi nie będzie prowadził programów politycznych w TVN Grupa Discovery.

O decyzji poinformowano w środę, 13 października na Twitterze @TVN24Newsroom. Skórzyński, według informacji zawartych w komunikacie, „będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery”. Nie wiadomo na ten moment, czy dziennikarz kiedykolwiek jeszcze wróci do prowadzenia formatów związanych z tematyką polityczną.

Krzysztof Skórzyński do momentu zawieszenia w czynnościach był reporterem politycznym „Faktów TVN”. Prowadził także w TVN24 w piątkowe wieczory swój program „Sprawdzam!”, w którym gościł polityków i inne ważne osoby, gdzie weryfikowano ich pod kątem mówionych słów w przestrzeni publicznej. Program miał także emitowaną „dogrywkę” w usłudze TVN24 GO.

„Afera mailowa” i wątek korespondencji Skórzyński-Dworczyk. Skórzyński zawieszony

W poniedziałek, 20 września pojawił się nowy wyciek wiadomości e-mail ze skrzynki Michała Dworczyka. Z nich wynika, że Dworczyk wymieniał korespondencję z dziennikarzem. Według ustaleń dziennikarki oko.press Bianki Mikołajewskiej, minister w KPRM pisał do reportera Faktów TVN dwukrotnie: w 2010 roku przesłał mu apel w sprawie polskich szkół na Wschodzie i w 2020 – apel do seniorów, by się szczepili. Dziennikarz do wyjaśnienia sprawy został zawieszony.